Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Go´┐Żoat - obraz po bitwie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Sporty Walki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Sro Sty 23, 2008 6:43 pm    Temat postu: Go´┐Żoat - obraz po bitwie Odpowiedz z cytatem

ojedynek 40-letniego Andrzeja Go´┐Żoty z 28-letnim Amerykaninem Mikiem Mollo trwa´┐Ż 12 rund. Zdecydowanie lepszy okaza´┐Ż si´┐Ż Polak, kt´┐Żry zdoby´┐Ż pas mistrza wagi ci´┐Żkiej WBA Ameryki ´┐Żaci´┐Żskiej (Fedelatin) oraz Ameryki P´┐Żnocnej federacji IBF. – To s´┐Ż paski do spodni, ´┐Żartowa´┐Ż jeszcze przed walk´┐Ż Go´┐Żota, a ja chc´┐Ż pasa prawdziwego czempiona.


Po ostatnim gongu brutalnej b´┐Żjki w ringu te´┐Ż by´┐Ż zadowolony, chocia´┐Ż mia´┐Ż potwornie opuchni´┐Żte lewe oko. Liczy bowiem, ´┐Że dostanie pi´┐Żt´┐Ż szans´┐Ż walki o tytu´┐Ż jednej z czterech presti´┐Żowych federacji, tak obiecywa´┐Ż promotor Don King.

Ci´┐Ższy i bardziej do´┐Żwiadczony
Podczas oficjalnej wagi okaza´┐Żo si´┐Ż, ´┐Że Andrzej Go´┐Żota wa´┐Ży 107,5 kg, a Mike Mollo 100,7 kg. Za naszym pi´┐Żciarzem przemawia´┐Ży te´┐Ż inne atuty – wzrost i zasi´┐Żg ramion (odpowiednio 193 do 185 cm i 201 cm do 188 cm) oraz ogromne ringowe do´┐Żwiadczenie, stoczy´┐Ż przecie´┐Ż 48 walk (42 wygra´┐Ż – 33 przed czasem, 6 przegra´┐Ż – 3 przed czasem, jedna - z Mikiem Tysonem - zosta´┐Ża uznana za nieodbyt´┐Ż), a Amerykanin tylko 20 (19 zwyci´┐Żstw – 12 KO, 1 pora´┐Żka). Bukmacherzy uwa´┐Żali jednak, ´┐Że to za ma´┐Żo i postawili na m´┐Żodo´┐Ż´┐Ż oraz si´┐Ż´┐Ż Mollo, za kt´┐Żrego wygran´┐Ż p´┐Żacono znacznie mniej ni´┐Ż za Go´┐Żot´┐Ż. Ci co postawili na „Endriu” (ciekawe czy by´┐Żo ich wielu?) nie´┐Żle wi´┐Żc zarobili.
Ta rozbie´┐Żno´┐Ż´┐Ż wynika´┐Ża z tego, ´┐Że nieszcz´┐Żcia Go´┐Żocie zdarza´┐Ży si´┐Ż w pierwszych minutach (sekundach) walki, a Mollo znany by´┐Ż z kolei z tego, ´┐Że wygrywa´┐Ż w´┐Ża´┐Żnie bardzo szybko. Niedawno przekona´┐Ż si´┐Ż o tym Kanadyjczyk pochodz´┐Żcy z Bielawy, Art Binkowski, kt´┐Żry zosta´┐Ż znokautowany w cztery minuty. W jednej z gazet Binkowski radzi´┐Ż Andrzejowi: „Nie czekaj na jego cios, tylko sam atakuj. On jest jak czo´┐Żg, nie cofa si´┐Ż, tylko idzie do przodu i bez przerwy zadaje ciosy. Jest bardzo gro´┐Żny w ataku, ale przez to mniej uwa´┐Żny w obronie. Mnie nie uda´┐Żo si´┐Ż go trafi´┐Ż, ale wierz´┐Ż, ´┐Że ty dasz rad´┐Ż.”
Go´┐Żota nie da´┐Ż rady go trafi´┐Ż, a powinien i to k´┐Żadzie si´┐Ż pewnym cieniem na jego postawie w Madison Square Garden. Wygra´┐Ż zdecydowanie, ale po istnej drodze przez m´┐Żk´┐Ż przez 12 rund, chocia´┐Ż kilkakrotnie mia´┐Ż s´┐Żaniaj´┐Żcego si´┐Ż rywala „na widelcu”.

S´┐Żaby ze s´┐Żabszym?
To taka polska cecha, ´┐Że nawet po sukcesie szukamy dziury w ca´┐Żym. Podobnie jest i ze zwyci´┐Żstwem Andrzeja Go´┐Żoty. Pojawi´┐Ży si´┐Ż opinie, ´┐Że Mike Mollo, to po prostu s´┐Żabeusz, nie maj´┐Żcy poj´┐Żcia o technice bokserskiej. Polak te´┐Ż mia´┐Ż by´┐Ż s´┐Żaby, ale wygra´┐Ż ze s´┐Żabszym. Na takie dictum mo´┐Żna odpowiedzie´┐Ż tylko tak: to dlaczego Mollo wygrywa´┐Ż tyle razy i jest na 8. miejscu w rankingu WBA? I ciekawe ilu bokser´┐Żw wytrzyma´┐Żoby do ko´┐Żca t´┐Ż m´┐Żk´┐Ż, jak w´┐Ża´┐Żnie Amerykanin.
Nie da si´┐Ż jednak ukry´┐Ż, ´┐Że Mike Mollo, nosz´┐Żcy przydomek „Merciless” (Bezlitosny), nie pokaza´┐Ż nic wielkiego. Po pr´┐Żbach zadania nokautuj´┐Żcego ciosu, od czwartej rundy praktycznie tylko klinczowa´┐Ż i ´┐Żapa´┐Ż za nogi Polaka. Momentami uderza´┐Ż g´┐Żow´┐Ż... poni´┐Żej pasa i a´┐Ż dziw, ´┐Że s´┐Żdzia ringowy Randy Neumann to tolerowa´┐Ż. Okaza´┐Żo si´┐Ż, ´┐Że jest bez kondycji, ale mimo to ca´┐Ży czas pr´┐Żbowa´┐Ż zada´┐Ż ko´┐Żcz´┐Żcy cios.
Na jego tle Go´┐Żota imponowa´┐Ż wytrzyma´┐Żo´┐Żci´┐Ż. Wida´┐Ż by´┐Żo, ´┐Że nasz bokser ma wi´┐Żkszy repertuar uderze´┐Ż, ale brakowa´┐Żo mu jednak troch´┐Ż szybko´┐Żci, a przede wszystkim si´┐Ży i dok´┐Żadno´┐Żci ciosu. Jego wy´┐Ższo´┐Ż´┐Ż nie podlega´┐Ża dyskusji. Na dodatek od ´┐Żsmej rundy walczy´┐Ż z zapuchni´┐Żtym okiem.
- Mam nadziej´┐Ż, ´┐Że nikt nie powie o mnie wi´┐Żcej, ´┐Że ´┐Żatwo si´┐Ż poddaj´┐Ż. Po ´┐Żsmej rundzie w´┐Ża´┐Żciwie nic nie widzia´┐Żem na jedno oko, ale dalej boksowa´┐Żem i to bardziej na wyczucie - powiedzia´┐Ż Go´┐Żota po zej´┐Żciu z ringu.
Dobrym podsumowaniem tego co dzia´┐Żo si´┐Ż w ringu by´┐Ży s´┐Żowa Przemka Salety, komentuj´┐Żcego walk´┐Ż w TVP 2: „To walka z gatunku tych, po kt´┐Żrych obaj bokserzy d´┐Żugo dochodz´┐Ż do zdrowia”.

Co dalej?
Czy warto wi´┐Żc, ´┐Żeby Andrzej Go´┐Żota ryzykowa´┐Ż zdrowiem w kolejnym wej´┐Żciu na ring? Nawet je´┐Żeli mia´┐Żby to by´┐Ż pojedynek o mistrzostwo ´┐Żwiata? Dla pana Andrzeja chyba to pytanie retoryczne, bo powiedzia´┐Ż ju´┐Ż wcze´┐Żniej, ´┐Że walczy po to, by wreszcie zosta´┐Ż mistrzem ´┐Żwiata. R´┐Żwnie´┐Ż s´┐Żowa jego trenera, Sama Colonny, nie pozostawiaj´┐Ż z´┐Żudze´┐Ż: „To jest najlepsza mo´┐Żliwa motywacja dla Andrzeja do ci´┐Żkiej pracy i wyrzecze´┐Ż. On ma mn´┐Żstwo pieni´┐Żdzy, m´┐Żg´┐Żby do ko´┐Żca ´┐Życia le´┐Że´┐Ż nad basenem i si´┐Ż opala´┐Ż. Ale chce jeszcze zosta´┐Ż mistrzem, wie, ´┐Że sta´┐Ż go na to”.
Zwyci´┐Żstwo nad Mollo mia´┐Żo utorowa´┐Ż Go´┐Żocie walk´┐Ż o mistrzostwo ´┐Żwiata jednej z czterech presti´┐Żowych federacji. Ju´┐Ż po raz pi´┐Żty z rz´┐Żdu. Na dzi´┐Ż podobno najbardziej prawdopodobny by´┐Żby pojedynek o pas organizacji WBA, kt´┐Żry tej samej nocy obroni´┐Ż Uzbek Rus´┐Żan Czagajew. O wszystkim decydowa´┐Ż b´┐Żdzie, jak zwykle, Don King.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Sporty Walki Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!