Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Cykle ´┐Żywieniowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Nie Mar 23, 2008 7:00 pm    Temat postu: Cykle ´┐Żywieniowe Odpowiedz z cytatem

´┐Żeby je´┐Ż´┐Ż 5-6 posi´┐Żk´┐Żw wci´┐Żgu dnia to wie prawie ka´┐Żdy Smile dieta r´┐Żwnie´┐Ż musi by´┐Ż stosowana cyklicznie (tak jak trening).

Cykl masowy:
Podczas robienia masy ci´┐Żary mog´┐Ż dochodzi do 85% MC, zakres powt´┐Żrze´┐Ż jest na poziomie 6-12. Przerwy s´┐Ż na poziomie 1-2 min. Trening aerobowy w tym cyklu wystarczy nie cz´┐Żciej ni´┐Ż 3 razy w tygodniu. To s´┐Ż podstawowe za´┐Żo´┐Żenia treningowe. Poziom bia´┐Żka w diecie dajemy na poziomie 25%, w´┐Żgli natomiast 60%, t´┐Żuszcz na poziomie 15%. Dieta musi dostarcza´┐Ż ok. 500kcal nadwy´┐Żki energii.
Z od´┐Żywek i supli pomocne s´┐Ż od´┐Żywki typu gainer. Pomagaj´┐Ż nam one doda´┐Ż bia´┐Żka i ww. do diety. Suplementem dobrym jest kratyna, przyjmowana cyklicznie oczywi´┐Żcie, warto te´┐Ż zwr´┐Żci´┐Ż uwag´┐Ż na BCAA i glutamin´┐Ż.

Cykl rze´┐Żba:

Tutaj naszym celem jest redukowanie masy cia´┐Ża (t´┐Żuszczu oczywi´┐Żcie) i poprawa jako´┐Żci mi´┐Żni . Obci´┐Ż´┐Żenia dochodz´┐Ż za zwyczaj do 70% MC, chocia´┐Ż dobrze zrobi´┐Ż jedno ´┐Żwiczenia na poziomie 80% MC. Zakres powt´┐Żrze´┐Ż jest raczej na poziomie 12-15, a jedno ´┐Żwiczenie mo´┐Że by´┐Ż na poziomie 8. Przerwy skracamy nawet do mniej ni´┐Ż 1min. Trening aerobowy wykonujemy w zale´┐Żno´┐Żci od tego ile mamy do zrzucenia i tego jak ´┐Żatwo (trudno) nam to przychodzi. Przewa´┐Żnie jest to 4-6 razy w tygodniu, niekt´┐Żrzy robi´┐Ż nawet dwa razy dziennie trening aerobowy (ale nie nale´┐Ży kopiowa´┐Ż tego, przeci´┐Żtnie wystarcza jedne trening). Redukcje dobrze jest rozmie´┐Żci´┐Ż w czasie, zaplanowa´┐Ż j´┐Ż sobie np. na dwa miesi´┐Żce, wtedy b´┐Żdzie mniejszy spadem mi´┐Żni.
W tym okresie nale´┐Ży zredukowa´┐Ż ww. i niemal zupe´┐Żnie wyeliminowa´┐Ż proste. Ilo´┐Ż´┐Ż w´┐Żgli zmniejszamy do poziomu 45%, t´┐Żuszcz 10%, a bia´┐Żko podnosimy nawet do 45%, ochroni to nasze ci´┐Żko zdobyte mi´┐Żnie. Kaloryczno´┐Ż´┐Ż diety obni´┐Żamy o 400kcal poni´┐Żej dziennego zapotrzebowania.
Z odzywek bardzo wa´┐Żna jest od´┐Żywka bia´┐Żkowa, pomo´┐Że nam to zwi´┐Żkszy´┐Ż ilo´┐Ż´┐Ż bia´┐Żka w diecie, kt´┐Żrego nie ma´┐Żo potrzeba na redukcji! Nast´┐Żpnie w celu ograniczenia katabolizmu dobrze doda´┐Ż BCAA i glutamin´┐Ż. I przydatne s´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż suple przyspieszaj´┐Żce spalanie t´┐Żuszczu takie jak karnityna, termogeniki oraz fat burnery.

Cykl si´┐Żowy:

Na tym cyklu jest intensywno´┐Ż´┐Ż treningu naprawd´┐Ż wysoka, ci´┐Żary dochodz´┐Ż do 95% a nawet 100% MC. Zakres powt´┐Żrze´┐Ż jest 3-8 (czasami nawet 1). Serii najcz´┐Żciej wykonuje sie 6-8. Przerwy miedzy seriami znacznie wzrastaj´┐Ż czasami nawet do 5min. Aeroby podobnie jak na masie do 3 razy w tygodniu.
Ilo´┐Ż´┐Ż bia´┐Żka trzymamy na poziomie 30%, ww. ok. 50%, natomiast t´┐Żuszcz nawet 20%. Nadwy´┐Żka kalorii wci´┐Żgu dnia 400kcal.
Z od´┐Żywek to dobrym wyborem jest kreatyna, od´┐Żywka bia´┐Żkowa oraz jak wsz´┐Żdzie BCAA i glutamina. Nale´┐Ży r´┐Żwnie´┐Ż zwr´┐Żci´┐Ż w tym cyklu uwag´┐Ż na stawy, gdy´┐Ż s´┐Ż bardzo mocno obci´┐Ż´┐Żone, glukozamina jest niezb´┐Żdna.

Chyba nie musz´┐Ż pisa´┐Ż, ´┐Że obowi´┐Żzkowym suplementem podczas tych wszystkich etap´┐Żw jest preparat witaminowo mineralny.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!