Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Cykle ´┐Żywieniowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Nie Mar 23, 2008 7:00 pm    Temat postu: Cykle ´┐Żywieniowe Odpowiedz z cytatem

´┐Żeby je´┐Ż´┐Ż 5-6 posi´┐Żk´┐Żw wci´┐Żgu dnia to wie prawie ka´┐Żdy Smile dieta r´┐Żwnie´┐Ż musi by´┐Ż stosowana cyklicznie (tak jak trening).

Cykl masowy:
Podczas robienia masy ci´┐Żary mog´┐Ż dochodzi do 85% MC, zakres powt´┐Żrze´┐Ż jest na poziomie 6-12. Przerwy s´┐Ż na poziomie 1-2 min. Trening aerobowy w tym cyklu wystarczy nie cz´┐Żciej ni´┐Ż 3 razy w tygodniu. To s´┐Ż podstawowe za´┐Żo´┐Żenia treningowe. Poziom bia´┐Żka w diecie dajemy na poziomie 25%, w´┐Żgli natomiast 60%, t´┐Żuszcz na poziomie 15%. Dieta musi dostarcza´┐Ż ok. 500kcal nadwy´┐Żki energii.
Z od´┐Żywek i supli pomocne s´┐Ż od´┐Żywki typu gainer. Pomagaj´┐Ż nam one doda´┐Ż bia´┐Żka i ww. do diety. Suplementem dobrym jest kratyna, przyjmowana cyklicznie oczywi´┐Żcie, warto te´┐Ż zwr´┐Żci´┐Ż uwag´┐Ż na BCAA i glutamin´┐Ż.

Cykl rze´┐Żba:

Tutaj naszym celem jest redukowanie masy cia´┐Ża (t´┐Żuszczu oczywi´┐Żcie) i poprawa jako´┐Żci mi´┐Żni . Obci´┐Ż´┐Żenia dochodz´┐Ż za zwyczaj do 70% MC, chocia´┐Ż dobrze zrobi´┐Ż jedno ´┐Żwiczenia na poziomie 80% MC. Zakres powt´┐Żrze´┐Ż jest raczej na poziomie 12-15, a jedno ´┐Żwiczenie mo´┐Że by´┐Ż na poziomie 8. Przerwy skracamy nawet do mniej ni´┐Ż 1min. Trening aerobowy wykonujemy w zale´┐Żno´┐Żci od tego ile mamy do zrzucenia i tego jak ´┐Żatwo (trudno) nam to przychodzi. Przewa´┐Żnie jest to 4-6 razy w tygodniu, niekt´┐Żrzy robi´┐Ż nawet dwa razy dziennie trening aerobowy (ale nie nale´┐Ży kopiowa´┐Ż tego, przeci´┐Żtnie wystarcza jedne trening). Redukcje dobrze jest rozmie´┐Żci´┐Ż w czasie, zaplanowa´┐Ż j´┐Ż sobie np. na dwa miesi´┐Żce, wtedy b´┐Żdzie mniejszy spadem mi´┐Żni.
W tym okresie nale´┐Ży zredukowa´┐Ż ww. i niemal zupe´┐Żnie wyeliminowa´┐Ż proste. Ilo´┐Ż´┐Ż w´┐Żgli zmniejszamy do poziomu 45%, t´┐Żuszcz 10%, a bia´┐Żko podnosimy nawet do 45%, ochroni to nasze ci´┐Żko zdobyte mi´┐Żnie. Kaloryczno´┐Ż´┐Ż diety obni´┐Żamy o 400kcal poni´┐Żej dziennego zapotrzebowania.
Z odzywek bardzo wa´┐Żna jest od´┐Żywka bia´┐Żkowa, pomo´┐Że nam to zwi´┐Żkszy´┐Ż ilo´┐Ż´┐Ż bia´┐Żka w diecie, kt´┐Żrego nie ma´┐Żo potrzeba na redukcji! Nast´┐Żpnie w celu ograniczenia katabolizmu dobrze doda´┐Ż BCAA i glutamin´┐Ż. I przydatne s´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż suple przyspieszaj´┐Żce spalanie t´┐Żuszczu takie jak karnityna, termogeniki oraz fat burnery.

Cykl si´┐Żowy:

Na tym cyklu jest intensywno´┐Ż´┐Ż treningu naprawd´┐Ż wysoka, ci´┐Żary dochodz´┐Ż do 95% a nawet 100% MC. Zakres powt´┐Żrze´┐Ż jest 3-8 (czasami nawet 1). Serii najcz´┐Żciej wykonuje sie 6-8. Przerwy miedzy seriami znacznie wzrastaj´┐Ż czasami nawet do 5min. Aeroby podobnie jak na masie do 3 razy w tygodniu.
Ilo´┐Ż´┐Ż bia´┐Żka trzymamy na poziomie 30%, ww. ok. 50%, natomiast t´┐Żuszcz nawet 20%. Nadwy´┐Żka kalorii wci´┐Żgu dnia 400kcal.
Z od´┐Żywek to dobrym wyborem jest kreatyna, od´┐Żywka bia´┐Żkowa oraz jak wsz´┐Żdzie BCAA i glutamina. Nale´┐Ży r´┐Żwnie´┐Ż zwr´┐Żci´┐Ż w tym cyklu uwag´┐Ż na stawy, gdy´┐Ż s´┐Ż bardzo mocno obci´┐Ż´┐Żone, glukozamina jest niezb´┐Żdna.

Chyba nie musz´┐Ż pisa´┐Ż, ´┐Że obowi´┐Żzkowym suplementem podczas tych wszystkich etap´┐Żw jest preparat witaminowo mineralny.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!