Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Koniec ligi armwrestlingu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Sporty si´┐Żowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Nie Mar 23, 2008 6:53 pm    Temat postu: Koniec ligi armwrestlingu Odpowiedz z cytatem

Znamy ju´┐Ż zwyci´┐Żzc´┐Żw „Polskiej Ligi Armwrestlingu – Professional FitMax League 2008” w kategoriach ci´┐Żkich. S´┐Ż nimi: w kat. do 86 kg m´┐Żczyzn – Piotr Bartosiewicz z Choszczna, w kat. do 95 kg m´┐Żczyzn Lucjan Fuda´┐Ża z Jaworzna, w kat. +95 kg m´┐Żczyzn – Marcin Kreft z L´┐Żborka oraz w kat. do 60 kg kobiet – Katarzyna Banach z Koszalina.

W sobot´┐Ż (15 marca) w gdy´┐Żskim Centrum Gemini odby´┐Ża si´┐Ż trzecia z kolei, a zarazem ostatnia – fina´┐Żowa kolejka Polskiej Ligi Armwrestlingu. Organizatorem jak zwykle by´┐Ż polski odzia´┐Ż mi´┐Żdzynarodowej, zawodowej organizacji Professional Armwrestling League (PAL) – Mazurenko Armwrestling Promotion. W finale do startu stan´┐Żli najlepsi z najlepszych polskich si´┐Żaczy na r´┐Żce.

W kuluarach m´┐Żwiono, ´┐Że by´┐Ża to chyba najlepsza kolejka tegorocznej ligi Armwrestlingu.. Dramaturgii by´┐Żo co niemiara i cho´┐Ż rywalizacja lewej r´┐Żki wy´┐Żoni´┐Ża nam praktycznie zwyci´┐Żzc´┐Żw ligi, to na praw´┐Ż r´┐Żk´┐Ż toczy´┐Ż si´┐Ż „wielki b´┐Żj” o kolejne miejsca medalowe.

Najwi´┐Żcej emocji da´┐Ża nam kategoria do 86 kg m´┐Żczyzn. Byli´┐Żmy ´┐Żwiadkami morderczej rywalizacji w wykonaniu: Marcina Lachowicza z Piaseczna, Mariusza Grochowskiego z Jaworzna oraz Piotra Bartosiewicza z Choszczna. Ci, co nie widzieli walk w/w zawodnik´┐Żw na w´┐Żasne oczy niech ´┐Ża´┐Żuj´┐Ż. Adrenaliny, wielkich wygranych i gorzkich pora´┐Żek by´┐Żo co niemiara. I kibice spisali si´┐Ż na z´┐Żoty medal. Jak mogli pomagali swoim faworytom, co si´┐Ż w p´┐Żucach skanduj´┐Żc podczas walk imi´┐Ż swoich ulubie´┐Żc´┐Żw. Za co w imieniu organizator´┐Żw oraz samych zawodnik´┐Żw serdecznie dzi´┐Żkujemy.

To by´┐Ża ostatnia rywalizacja Polskiej Ligi roku 2008. Znamy ju´┐Ż najlepszych z najlepszych w´┐Żr´┐Żd polskich zawodowc´┐Żw we wszystkich rozgrywanych kategoriach wagowych. Teraz przed nami Mistrzostwa Polski w Kielcach (4-6 kwietnia). Tam zapewne zawodnicy zapewni´┐Ż nam - obserwatorom i kibicom - armwrestling ma wysokim poziomie. Czekamy z niecierpliwo´┐Żci´┐Ż.

Kat. 60 kg – Katarzyna Banach najlepsza

W kategorii do 60 kg kobiet najlepiej spisa´┐Ża si´┐Ż Katarzyna Banach z Koszalina. W klasyfikacji, zar´┐Żwno ostatniej kolejki (przegra´┐Ża w tej kolejce tylko jeden pojedynek z Ma´┐Żgorzat´┐Ż Ostrowsk´┐Ż), jak i sumy trzech ods´┐Żon ligi by´┐Ża najlepsza i uplasowa´┐Ż si´┐Ż na pierwszym miejscu na podium. Udowodni´┐Ża w ten spos´┐Żb, ´┐Że tytu´┐Ż Najsilniejszej Polski (zdobyty podczas Pucharu Polski w Rumi w 2007 roku) s´┐Żusznie jej si´┐Ż nale´┐Ża´┐Ż. Po rywalizacji ligowej do swojego konta do´┐Żo´┐Ży´┐Ża tytu´┐Ż Najsilniejszej Polskiej zawodniczki w´┐Żr´┐Żd zawodowc´┐Żw w roku 2008. Nasze gratulacje. Miejsce drugie w klasyfikacji generalnej trzech kolejek przypad´┐Żo Beacie Stelmaszczuk z Lublina (w ostatniej kolejce przegra´┐Ża z Kasi´┐Ż, zar´┐Żwno na lew´┐Ż, jak i na r´┐Żk´┐Ż praw´┐Ż). Miejsce trzecie natomiast Ma´┐Żgorzacie Ostrowskiej z Strzegomia.

Wyniki trzech kolejek kat. 60 kg kobiet:

1. Katarzyna Banach – Koszalin – pkt. 117
2. Beata Stelmaszczuk – Lublin – pkt. 111
3. Ma´┐Żgorzata Ostrowska – Strzegom – pkt. 78
4. Daria Kowanda – Koszalin – pkt. 57
5. Aleksandra Zwolak – Koszalin – pkt. 55
6. Bo´┐Żena Cichopek – Jaworzno – pkt. 24
7. Natalia Staro´┐Ż – Ostr´┐Żda – pkt. 15
8. Ma´┐Żgorzata Mielczarek – Jaworzno – pkt. 9

Kat. 86 kg – dramatyczna rywalizacja fina´┐Żowa

Rywalizacja kategorii do 86 kg wzbudzi´┐Ża naj´┐Żywsz´┐Ż reakcj´┐Ż, zar´┐Żwno w´┐Żr´┐Żd samych zawodnik´┐Żw, jak i licznie zgromadzonej publiczno´┐Żci. Tutaj lider´┐Żw by´┐Żo trzech: Marcin Lachowicz z Piaseczna, Mariusz Grochowski z Jaworzna oraz Piotr Bartosiewicz z Choszczna. R´┐Żnica punktowa po dw´┐Żch kolejkach ligowych pomi´┐Żdzy tymi zawodnikami by´┐Ża naprawd´┐Ż niewielka. Podczas rywalizacji na twarzach armwrestler´┐Żw by´┐Ża wypisana determinacja i ch´┐Ż´┐Ż wygranej. Po ci´┐Żkich walkach (szczeg´┐Żlnie na r´┐Żk´┐Ż praw´┐Ż) obronn´┐Ż r´┐Żk´┐Ż wyszed´┐Ż Piotr Bartosiewicz. Miejsce drugie ex aequo zaj´┐Żli Mariusz Grochowski i Marcin Lachowicz. Jednak srebro przypad´┐Żo l´┐Żejszemu Mariuszowi (wygra´┐Ż wag´┐Ż cia´┐Ża – r´┐Żnica sumy wagi trzech kolejek wynosi´┐Ża 2 kg i 100 gram). Miejsce trzecie natomiast – Marcinowi Lachowiczowi. Dla obserwator´┐Żw tej dyscypliny sportu by´┐Ża to ogromna niespodzianka. Mariusz Grochowski na ostatni´┐Ż – fina´┐Żow´┐Ż kolejk´┐Ż przygotowa´┐Ż si´┐Ż w 100%. W klasyfikacji generalnej trzeciej kolejki (podobnie jak Piotrek Bartosiewicz) przegra´┐Ż tylko dwa pojedynki. Marcin Lachowicz natomiast a´┐Ż cztery.

W ostatniej, trzeciej kolejce zn´┐Żw dobrze wystartowa´┐Ż Micha´┐Ż Kap´┐Żan z Gdyni. Co prawda na lew´┐Ż r´┐Żk´┐Ż zbytnio nie powalczy´┐Ż (kontuzja), ale za to na praw´┐Ż walczy´┐Ż z ogromn´┐Ż determinacj´┐Ż. Dobre, wyr´┐Żwnane starty Micha´┐Ża przez wszystkie kolejki ligowe uplasowa´┐Ży go na miejscu czwartym. Miejsce pi´┐Żte w klasyfikacji generalnej przypad´┐Żo Grzegorzowi Lasocie, kt´┐Żry podobnie jak Micha´┐Ż w ostatniej kolejce walczy´┐Ż jak prawdziwy zawodowiec.

Wyniki trzech kolejek kat. 86 kg m´┐Żczyzn:

1. Piotr Bartosiewicz – Choszczno – pkt. 111
2. Mariusz Grochowski – Jaworzno – pkt. 102 (suma wag: 255,5 kg)
3. Marcin Lachowicz – Piaseczno – pkt. 102 (suma wag: 257,6 kg)
4. Micha´┐Ż Kap´┐Żan – Gdynia – pkt. 66
5. Grzegorz Lasota – Bydgoszcz – pkt. 51
6. Ruben Ko´┐Żodziejczyk – Choszczno – pkt. 42
7. Wiktor Szyszkowski – Gdynia – pkt. 21

Kat. 95 kg – dobry start Formeli

Kategori´┐Ż do 95 kg m´┐Żczyzn bez problemu, a nawet ´┐Żmiem twierdzi´┐Ż bez potu na czole wywalczy´┐Ż Lucjan Fuda´┐Ża z Jaworzna. Przez wszystkie trzy kolejki ligowe zdoby´┐Ż komplet zwyci´┐Żstw, co w klasyfikacji generalnej da´┐Żo mu mocne, pierwsze miejsce. Natomiast niespodziewanie miejsce drugie przypad´┐Żo Marcinowi Formeli z Kartuz (w trzeciej kolejce przegra´┐Ż tylko dwa pojedynki: na lew´┐Ż i praw´┐Ż r´┐Żk´┐Ż z Lucjanem). Co prawda, po dw´┐Żch kolejkach ligowych faworytem miejsca drugiego by´┐Ż Krzysztof Kubiak z Gda´┐Żska, ale niezbyt dobry start w finale (przegra´┐Ż a´┐Ż sze´┐Ż´┐Ż pojedynk´┐Żw) w klasyfikacji generalnej trzech kolejek da´┐Żo mu ex aequo miejsce drugie z Marcinem. Przegra´┐Ż jednak minimaln´┐Ż wag´┐Ż cia´┐Ża (przez sum´┐Ż wag trzech kolejek wa´┐Ży´┐Ż zaledwie 100 gram wi´┐Żcej ni´┐Ż Marcin), co w rezultacie uplasowa´┐Żo go na miejscu trzecim. No c´┐Ż? Ostatni, fina´┐Żowa kolejka mia´┐Ża rozstrzygn´┐Ż´┐Ż wszystko. I rozstrzygn´┐Ża. Szkoda tylko, ´┐Że zar´┐Żwno w tej kategorii, jak i poprzedniej (do 86 kg m´┐Żczyzn) o miejscach medalowych decydowa´┐Ża waga cia´┐Ża.

Bior´┐Żc pod uwag´┐Ż ma´┐Że do´┐Żwiadczenie w startach (raptem dwa lata) dobrze wystartowa´┐Ż Grzegorz Nowak z Gdyni. Ten m´┐Żody, osiemnastoletni zawodnik w klasyfikacji generalnej trzech kolejek uplasowa´┐Ż si´┐Ż na miejscu czwartym. Patrz´┐Żc przez pryzmat wszystkich kolejek ligowych stwierdzam, ´┐Że Grzegorzowi w wielu przypadkach zabrak´┐Żo do´┐Żwiadczenia i praktyki przy zawodowym stole.

Wyniki trzech kolejek kat. 95 kg m´┐Żczyzn:

1. Lucjan Fuda´┐Ża – Jaworzno – pkt. 126
2. Marcin Formela – Kartuzy – pkt. 90 (suma wag: 284,1 kg)
3. Krzysztof Kubiak – Gdynia – pkt. 90 (suma wag: 284,2 kg)
4. Grzegorz Nowak – Gdynia – pkt. 72
5. Dariusz Muszczak – Jaworzno – pkt. 69
6. Daniel Szymkiewicz – Gdynia – pkt. 12
7. Tomasz Ta´┐Żski – Bydgoszcz – pkt. 12
8. ´┐Żukasz Ob´┐Żuski – Gdynia – pkt. 12

Kat. +95 kg – Marcin Kreft najlepszy

Ostatni´┐Ż kategori´┐Ż m´┐Żsk´┐Ż - powy´┐Żej 95 kg - bez problemu zwyci´┐Ży´┐Ż Marcin Kreft z L´┐Żborka. Zar´┐Żwno w tej, jak i poprzednich kolejkach ligowych nie mia´┐Ż sobie r´┐Żwnych. Przez ca´┐Ż´┐Ż rywalizacj´┐Ż ligow´┐Ż zaliczy´┐Ż jedn´┐Ż przegran´┐Ż - z Krystianem Kruszy´┐Żskim na r´┐Żk´┐Ż prawa (w pierwszej kolejce). Reszta walk nale´┐Ża´┐Ża do niego. Miejsce pierwsze – Marcin Kreft! Miejsce drugie w klasyfikacji generalnej trzech kolejek wywalczy´┐Ż wspomniany wcze´┐Żniej Krystian Kruszy´┐Żski z Gdyni, kt´┐Żry w ostatniej kolejce zanotowa´┐Ż r´┐Żwnie dobry start, jak w poprzednich (przegra´┐Ż z Kreftem na lew´┐Ż i praw´┐Ż oraz jeden pojedynek na prawa r´┐Żk´┐Ż z Arturem G´┐Żowi´┐Żskim). Miejsce trzecie przypad´┐Żo S´┐Żawomirowi G´┐Żowackiemu z Inowroc´┐Żawia. Nieoczekiwanie na miejscu medalowym nie znalaz´┐Ż si´┐Ż Artur G´┐Żowi´┐Żski z Choszczna. W klasyfikacji trzech kolejek zaj´┐Ż´┐Ż chyba najgorsze miejsce dla ka´┐Żdego sportowca – miejsce czwarte. Miejsce pi´┐Żte przypad´┐Żo Stanis´┐Żawowi Kwidzy´┐Żskiemu z Pruszcza Gda´┐Żskiego. Przez wszystkie kolejki ligowe prezentowa´┐Ż dobry i wyr´┐Żwnany poziom.

W ostatniej kolejce ligowej nie wystartowa´┐Ż Przemys´┐Żaw Grzenkowicz z Bydgoszczy. Ciekawe tylko, czy tak jak powiedzia´┐Ż przed samym startem trzeciej kolejki nabawi´┐Ż si´┐Ż kontuzji, czy te´┐Ż nie widzia´┐Ż swoich szans na premiowane miejsce?

Wyniki trzech kolejek kat. +95 kg m´┐Żczyzn:

1. Marcin Kreft – L´┐Żbork – pkt. 123
2. Krystian Kruszy´┐Żski – Gdynia – pkt. 102
3. S´┐Żawomir G´┐Żowacki – Bydgoszcz – pkt. 93
4. Artur G´┐Żowi´┐Żski – Choszczno – pkt. 78
5. Stanis´┐Żaw Kwidzy´┐Żski – Pruszcz Gda´┐Żski – pkt. 51
6. Przemys´┐Żaw Grzenkowicz – Bydgoszcz – pkt. 24
7. Grzegorz ´┐Żuchowski – L´┐Żbork – pkt. 9
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Sporty si´┐Żowe Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!