Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Koniec ligi armwrestlingu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Sporty si´┐Żowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Nie Mar 23, 2008 6:53 pm    Temat postu: Koniec ligi armwrestlingu Odpowiedz z cytatem

Znamy ju´┐Ż zwyci´┐Żzc´┐Żw „Polskiej Ligi Armwrestlingu – Professional FitMax League 2008” w kategoriach ci´┐Żkich. S´┐Ż nimi: w kat. do 86 kg m´┐Żczyzn – Piotr Bartosiewicz z Choszczna, w kat. do 95 kg m´┐Żczyzn Lucjan Fuda´┐Ża z Jaworzna, w kat. +95 kg m´┐Żczyzn – Marcin Kreft z L´┐Żborka oraz w kat. do 60 kg kobiet – Katarzyna Banach z Koszalina.

W sobot´┐Ż (15 marca) w gdy´┐Żskim Centrum Gemini odby´┐Ża si´┐Ż trzecia z kolei, a zarazem ostatnia – fina´┐Żowa kolejka Polskiej Ligi Armwrestlingu. Organizatorem jak zwykle by´┐Ż polski odzia´┐Ż mi´┐Żdzynarodowej, zawodowej organizacji Professional Armwrestling League (PAL) – Mazurenko Armwrestling Promotion. W finale do startu stan´┐Żli najlepsi z najlepszych polskich si´┐Żaczy na r´┐Żce.

W kuluarach m´┐Żwiono, ´┐Że by´┐Ża to chyba najlepsza kolejka tegorocznej ligi Armwrestlingu.. Dramaturgii by´┐Żo co niemiara i cho´┐Ż rywalizacja lewej r´┐Żki wy´┐Żoni´┐Ża nam praktycznie zwyci´┐Żzc´┐Żw ligi, to na praw´┐Ż r´┐Żk´┐Ż toczy´┐Ż si´┐Ż „wielki b´┐Żj” o kolejne miejsca medalowe.

Najwi´┐Żcej emocji da´┐Ża nam kategoria do 86 kg m´┐Żczyzn. Byli´┐Żmy ´┐Żwiadkami morderczej rywalizacji w wykonaniu: Marcina Lachowicza z Piaseczna, Mariusza Grochowskiego z Jaworzna oraz Piotra Bartosiewicza z Choszczna. Ci, co nie widzieli walk w/w zawodnik´┐Żw na w´┐Żasne oczy niech ´┐Ża´┐Żuj´┐Ż. Adrenaliny, wielkich wygranych i gorzkich pora´┐Żek by´┐Żo co niemiara. I kibice spisali si´┐Ż na z´┐Żoty medal. Jak mogli pomagali swoim faworytom, co si´┐Ż w p´┐Żucach skanduj´┐Żc podczas walk imi´┐Ż swoich ulubie´┐Żc´┐Żw. Za co w imieniu organizator´┐Żw oraz samych zawodnik´┐Żw serdecznie dzi´┐Żkujemy.

To by´┐Ża ostatnia rywalizacja Polskiej Ligi roku 2008. Znamy ju´┐Ż najlepszych z najlepszych w´┐Żr´┐Żd polskich zawodowc´┐Żw we wszystkich rozgrywanych kategoriach wagowych. Teraz przed nami Mistrzostwa Polski w Kielcach (4-6 kwietnia). Tam zapewne zawodnicy zapewni´┐Ż nam - obserwatorom i kibicom - armwrestling ma wysokim poziomie. Czekamy z niecierpliwo´┐Żci´┐Ż.

Kat. 60 kg – Katarzyna Banach najlepsza

W kategorii do 60 kg kobiet najlepiej spisa´┐Ża si´┐Ż Katarzyna Banach z Koszalina. W klasyfikacji, zar´┐Żwno ostatniej kolejki (przegra´┐Ża w tej kolejce tylko jeden pojedynek z Ma´┐Żgorzat´┐Ż Ostrowsk´┐Ż), jak i sumy trzech ods´┐Żon ligi by´┐Ża najlepsza i uplasowa´┐Ż si´┐Ż na pierwszym miejscu na podium. Udowodni´┐Ża w ten spos´┐Żb, ´┐Że tytu´┐Ż Najsilniejszej Polski (zdobyty podczas Pucharu Polski w Rumi w 2007 roku) s´┐Żusznie jej si´┐Ż nale´┐Ża´┐Ż. Po rywalizacji ligowej do swojego konta do´┐Żo´┐Ży´┐Ża tytu´┐Ż Najsilniejszej Polskiej zawodniczki w´┐Żr´┐Żd zawodowc´┐Żw w roku 2008. Nasze gratulacje. Miejsce drugie w klasyfikacji generalnej trzech kolejek przypad´┐Żo Beacie Stelmaszczuk z Lublina (w ostatniej kolejce przegra´┐Ża z Kasi´┐Ż, zar´┐Żwno na lew´┐Ż, jak i na r´┐Żk´┐Ż praw´┐Ż). Miejsce trzecie natomiast Ma´┐Żgorzacie Ostrowskiej z Strzegomia.

Wyniki trzech kolejek kat. 60 kg kobiet:

1. Katarzyna Banach – Koszalin – pkt. 117
2. Beata Stelmaszczuk – Lublin – pkt. 111
3. Ma´┐Żgorzata Ostrowska – Strzegom – pkt. 78
4. Daria Kowanda – Koszalin – pkt. 57
5. Aleksandra Zwolak – Koszalin – pkt. 55
6. Bo´┐Żena Cichopek – Jaworzno – pkt. 24
7. Natalia Staro´┐Ż – Ostr´┐Żda – pkt. 15
8. Ma´┐Żgorzata Mielczarek – Jaworzno – pkt. 9

Kat. 86 kg – dramatyczna rywalizacja fina´┐Żowa

Rywalizacja kategorii do 86 kg wzbudzi´┐Ża naj´┐Żywsz´┐Ż reakcj´┐Ż, zar´┐Żwno w´┐Żr´┐Żd samych zawodnik´┐Żw, jak i licznie zgromadzonej publiczno´┐Żci. Tutaj lider´┐Żw by´┐Żo trzech: Marcin Lachowicz z Piaseczna, Mariusz Grochowski z Jaworzna oraz Piotr Bartosiewicz z Choszczna. R´┐Żnica punktowa po dw´┐Żch kolejkach ligowych pomi´┐Żdzy tymi zawodnikami by´┐Ża naprawd´┐Ż niewielka. Podczas rywalizacji na twarzach armwrestler´┐Żw by´┐Ża wypisana determinacja i ch´┐Ż´┐Ż wygranej. Po ci´┐Żkich walkach (szczeg´┐Żlnie na r´┐Żk´┐Ż praw´┐Ż) obronn´┐Ż r´┐Żk´┐Ż wyszed´┐Ż Piotr Bartosiewicz. Miejsce drugie ex aequo zaj´┐Żli Mariusz Grochowski i Marcin Lachowicz. Jednak srebro przypad´┐Żo l´┐Żejszemu Mariuszowi (wygra´┐Ż wag´┐Ż cia´┐Ża – r´┐Żnica sumy wagi trzech kolejek wynosi´┐Ża 2 kg i 100 gram). Miejsce trzecie natomiast – Marcinowi Lachowiczowi. Dla obserwator´┐Żw tej dyscypliny sportu by´┐Ża to ogromna niespodzianka. Mariusz Grochowski na ostatni´┐Ż – fina´┐Żow´┐Ż kolejk´┐Ż przygotowa´┐Ż si´┐Ż w 100%. W klasyfikacji generalnej trzeciej kolejki (podobnie jak Piotrek Bartosiewicz) przegra´┐Ż tylko dwa pojedynki. Marcin Lachowicz natomiast a´┐Ż cztery.

W ostatniej, trzeciej kolejce zn´┐Żw dobrze wystartowa´┐Ż Micha´┐Ż Kap´┐Żan z Gdyni. Co prawda na lew´┐Ż r´┐Żk´┐Ż zbytnio nie powalczy´┐Ż (kontuzja), ale za to na praw´┐Ż walczy´┐Ż z ogromn´┐Ż determinacj´┐Ż. Dobre, wyr´┐Żwnane starty Micha´┐Ża przez wszystkie kolejki ligowe uplasowa´┐Ży go na miejscu czwartym. Miejsce pi´┐Żte w klasyfikacji generalnej przypad´┐Żo Grzegorzowi Lasocie, kt´┐Żry podobnie jak Micha´┐Ż w ostatniej kolejce walczy´┐Ż jak prawdziwy zawodowiec.

Wyniki trzech kolejek kat. 86 kg m´┐Żczyzn:

1. Piotr Bartosiewicz – Choszczno – pkt. 111
2. Mariusz Grochowski – Jaworzno – pkt. 102 (suma wag: 255,5 kg)
3. Marcin Lachowicz – Piaseczno – pkt. 102 (suma wag: 257,6 kg)
4. Micha´┐Ż Kap´┐Żan – Gdynia – pkt. 66
5. Grzegorz Lasota – Bydgoszcz – pkt. 51
6. Ruben Ko´┐Żodziejczyk – Choszczno – pkt. 42
7. Wiktor Szyszkowski – Gdynia – pkt. 21

Kat. 95 kg – dobry start Formeli

Kategori´┐Ż do 95 kg m´┐Żczyzn bez problemu, a nawet ´┐Żmiem twierdzi´┐Ż bez potu na czole wywalczy´┐Ż Lucjan Fuda´┐Ża z Jaworzna. Przez wszystkie trzy kolejki ligowe zdoby´┐Ż komplet zwyci´┐Żstw, co w klasyfikacji generalnej da´┐Żo mu mocne, pierwsze miejsce. Natomiast niespodziewanie miejsce drugie przypad´┐Żo Marcinowi Formeli z Kartuz (w trzeciej kolejce przegra´┐Ż tylko dwa pojedynki: na lew´┐Ż i praw´┐Ż r´┐Żk´┐Ż z Lucjanem). Co prawda, po dw´┐Żch kolejkach ligowych faworytem miejsca drugiego by´┐Ż Krzysztof Kubiak z Gda´┐Żska, ale niezbyt dobry start w finale (przegra´┐Ż a´┐Ż sze´┐Ż´┐Ż pojedynk´┐Żw) w klasyfikacji generalnej trzech kolejek da´┐Żo mu ex aequo miejsce drugie z Marcinem. Przegra´┐Ż jednak minimaln´┐Ż wag´┐Ż cia´┐Ża (przez sum´┐Ż wag trzech kolejek wa´┐Ży´┐Ż zaledwie 100 gram wi´┐Żcej ni´┐Ż Marcin), co w rezultacie uplasowa´┐Żo go na miejscu trzecim. No c´┐Ż? Ostatni, fina´┐Żowa kolejka mia´┐Ża rozstrzygn´┐Ż´┐Ż wszystko. I rozstrzygn´┐Ża. Szkoda tylko, ´┐Że zar´┐Żwno w tej kategorii, jak i poprzedniej (do 86 kg m´┐Żczyzn) o miejscach medalowych decydowa´┐Ża waga cia´┐Ża.

Bior´┐Żc pod uwag´┐Ż ma´┐Że do´┐Żwiadczenie w startach (raptem dwa lata) dobrze wystartowa´┐Ż Grzegorz Nowak z Gdyni. Ten m´┐Żody, osiemnastoletni zawodnik w klasyfikacji generalnej trzech kolejek uplasowa´┐Ż si´┐Ż na miejscu czwartym. Patrz´┐Żc przez pryzmat wszystkich kolejek ligowych stwierdzam, ´┐Że Grzegorzowi w wielu przypadkach zabrak´┐Żo do´┐Żwiadczenia i praktyki przy zawodowym stole.

Wyniki trzech kolejek kat. 95 kg m´┐Żczyzn:

1. Lucjan Fuda´┐Ża – Jaworzno – pkt. 126
2. Marcin Formela – Kartuzy – pkt. 90 (suma wag: 284,1 kg)
3. Krzysztof Kubiak – Gdynia – pkt. 90 (suma wag: 284,2 kg)
4. Grzegorz Nowak – Gdynia – pkt. 72
5. Dariusz Muszczak – Jaworzno – pkt. 69
6. Daniel Szymkiewicz – Gdynia – pkt. 12
7. Tomasz Ta´┐Żski – Bydgoszcz – pkt. 12
8. ´┐Żukasz Ob´┐Żuski – Gdynia – pkt. 12

Kat. +95 kg – Marcin Kreft najlepszy

Ostatni´┐Ż kategori´┐Ż m´┐Żsk´┐Ż - powy´┐Żej 95 kg - bez problemu zwyci´┐Ży´┐Ż Marcin Kreft z L´┐Żborka. Zar´┐Żwno w tej, jak i poprzednich kolejkach ligowych nie mia´┐Ż sobie r´┐Żwnych. Przez ca´┐Ż´┐Ż rywalizacj´┐Ż ligow´┐Ż zaliczy´┐Ż jedn´┐Ż przegran´┐Ż - z Krystianem Kruszy´┐Żskim na r´┐Żk´┐Ż prawa (w pierwszej kolejce). Reszta walk nale´┐Ża´┐Ża do niego. Miejsce pierwsze – Marcin Kreft! Miejsce drugie w klasyfikacji generalnej trzech kolejek wywalczy´┐Ż wspomniany wcze´┐Żniej Krystian Kruszy´┐Żski z Gdyni, kt´┐Żry w ostatniej kolejce zanotowa´┐Ż r´┐Żwnie dobry start, jak w poprzednich (przegra´┐Ż z Kreftem na lew´┐Ż i praw´┐Ż oraz jeden pojedynek na prawa r´┐Żk´┐Ż z Arturem G´┐Żowi´┐Żskim). Miejsce trzecie przypad´┐Żo S´┐Żawomirowi G´┐Żowackiemu z Inowroc´┐Żawia. Nieoczekiwanie na miejscu medalowym nie znalaz´┐Ż si´┐Ż Artur G´┐Żowi´┐Żski z Choszczna. W klasyfikacji trzech kolejek zaj´┐Ż´┐Ż chyba najgorsze miejsce dla ka´┐Żdego sportowca – miejsce czwarte. Miejsce pi´┐Żte przypad´┐Żo Stanis´┐Żawowi Kwidzy´┐Żskiemu z Pruszcza Gda´┐Żskiego. Przez wszystkie kolejki ligowe prezentowa´┐Ż dobry i wyr´┐Żwnany poziom.

W ostatniej kolejce ligowej nie wystartowa´┐Ż Przemys´┐Żaw Grzenkowicz z Bydgoszczy. Ciekawe tylko, czy tak jak powiedzia´┐Ż przed samym startem trzeciej kolejki nabawi´┐Ż si´┐Ż kontuzji, czy te´┐Ż nie widzia´┐Ż swoich szans na premiowane miejsce?

Wyniki trzech kolejek kat. +95 kg m´┐Żczyzn:

1. Marcin Kreft – L´┐Żbork – pkt. 123
2. Krystian Kruszy´┐Żski – Gdynia – pkt. 102
3. S´┐Żawomir G´┐Żowacki – Bydgoszcz – pkt. 93
4. Artur G´┐Żowi´┐Żski – Choszczno – pkt. 78
5. Stanis´┐Żaw Kwidzy´┐Żski – Pruszcz Gda´┐Żski – pkt. 51
6. Przemys´┐Żaw Grzenkowicz – Bydgoszcz – pkt. 24
7. Grzegorz ´┐Żuchowski – L´┐Żbork – pkt. 9
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Sporty si´┐Żowe Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!