Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Zmniejszanie spadk´┐Żw po cyklu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Doping w sporcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Sro Sty 23, 2008 5:57 pm    Temat postu: Zmniejszanie spadk´┐Żw po cyklu Odpowiedz z cytatem

Okres po cyklu jest dla wielu dosy´┐Ż ci´┐Żki, niejednokrotnie widzia´┐Żem przypadki, w kt´┐Żrych
ludzie tracili znaczn´┐Ż cz´┐Ż´┐Ż zobytej masy mi´┐Żniowej i si´┐Ży czego mogli unikn´┐Ż´┐Ż przynajmniej do pewnego stopnia. Tak´┐Że ginekomastia czasami daje zna´┐Ż o sobie w´┐Ża´┐Żnie w tym okresie, kiedy przez zani´┐Żony poziom testosteronu jego stosunek do estrogenu jest niew´┐Ża´┐Żciwy.
Aby tego unikn´┐Ż´┐Ż mo´┐Żna zastosowa´┐Ż kilka metod.

1. ´┐Żrodki farmakologiczne jak clostilbegyt(clomid) biogonadyl(HCG) oraz tamoxifen(nolvadex) to najpewniejszy spos´┐Żb przywr´┐Żcenia funkcji organizmu. Wed´┐Żug mnie najlepsze efekty daje za´┐Żywanie przez okres ko´┐Żo 2 tygodni kombinacji clostilbegyt (50 - 100mg dziennie doustnie) + biogonadyl(2000j.m. co 2-3dni) potem mo´┐Żna jeszcze (co mnie przynios´┐Żo dobre efekty) za´┐Żywa´┐Ż przez 15 dni tamoxifen (20mg\dzien jedna tabletka 10mg rano jedna wieczorem)

Niekt´┐Żrzy stosuj´┐Ż po cyklu wy´┐Ż´┐Żcznie biogonadyl. To jedynie cz´┐Żciowe efekty, poniewa´┐Ż biogonadyl pobudza j´┐Żdra do produkcji testosteronu, lecz nie odblokowywuje przysadki m´┐Żzgowej przez co normalna r´┐Żwnowaga chormonalna nie mo´┐Że zosta´┐Ż przywr´┐Żcona. Na dodatek w niekt´┐Żrych przypadkach sam biogonadyl mo´┐Że powodowa´┐Ż zaostrzenie si´┐Ż ginekomastii, dlatego powinien by´┐Ż po´┐Ż´┐Żczony ze ´┐Żrodkiem wykazuj´┐Żcym dzia´┐Żanie antyestrogenne i jednocze´┐Żnie zapewniaj´┐Żce przywr´┐Żcenie pe´┐Żni funkcji przysadki m´┐Żzgowej jak clostilbegyt lub tamoxifen.

2. Suplementy. Istniej´┐Ż jak wiadomo suplementy kt´┐Żre podnosz´┐Ż poziom w´┐Żasnego testosteronu jak tribulus terrestris czy acetabolanII. Z w´┐Żasnego do´┐Żwiadczenia mog´┐Ż te´┐Ż poleci´┐Ż glutamin´┐Ż (2g przed snem na pusty ´┐Żo´┐Ż´┐Żdek). Tribulusa nie u´┐Żywa´┐Żem, cho´┐Ż mam zamiar uczyni´┐Ż to w najbli´┐Ższym czasie (z tym ´┐Że nie po cyklu a jako samodzielny adaptogen)
wi´┐Żc nie b´┐Żd´┐Ż si´┐Ż na jego temat wypowiada´┐Ż, cho´┐Ż niejeden chwali zalety tego ´┐Żrodka. AcetabolanII jest niew´┐Żtpliwie dobrym ´┐Żrodkiem, poniewa´┐Ż zawiera wszystkie najpotrzebniejsze minera´┐Ży i witaminy naturalnie wspomagaj´┐Żce wydzielanie hormon´┐Żw p´┐Żciowych. Nie stosowa´┐Żem go, lecz sk´┐Żad pozwala stwierdzi´┐Ż, ´┐Że to dobry suplement. Na szczeg´┐Żln´┐Ż uwag´┐Ż zas´┐Żuguje zawarta w porcji dawka cynku - 30mg co pokrywa zale´┐Żnie od zr´┐Żde´┐Ż z jakimi si´┐Ż zetkn´┐Ż´┐Żem 200-300% dziennego zapotrzebowania na ten do´┐Ż´┐Ż trudny do uzyskania z po´┐Żywienia pierwiastek.

3. Od´┐Żywianie i dob´┐Żr witamin - odpowiedni dob´┐Żr pokarm´┐Żw tak´┐Że mo´┐Że wspom´┐Żc wydzielanie chormon´┐Żw. Szczeg´┐Żln´┐Ż uwag´┐Ż nale´┐Ży zwr´┐Żci´┐Ż na cynk (100g pestek dyni dziennie dostarczy 10mg tego pierwiastka. Dla por´┐Żwnania r´┐Żwnie´┐Ż bogata w cynk
cebula b´┐Żdzie zawiera´┐Ż 1,4mg cynku na 100g. Dobrymi zr´┐Żd´┐Żami cynku kt´┐Żrych jako wegetarianin nie stosuj´┐Ż s´┐Ż tak´┐Że ostrygi. T´┐Żustych mi´┐Żs nale´┐Ży unika´┐Ż tak samo s´┐Żodyczy.
Nale´┐Ży zwr´┐Żci´┐Ż uwag´┐Ż na dostarczenie sobie selenu (orzechy, ´┐Ż´┐Żtko jaja) oraz witamin z grupy B szczeg´┐Żlnie B6 kt´┐Żre mo´┐Żna uzyska´┐Ż z dro´┐Żd´┐Ży piwnych(ale niestety nie z piwa)
oraz zn´┐Żw ´┐Ż´┐Żtka jaja. T´┐Żuszcze ro´┐Żlinne dostarcz´┐Ż te´┐Ż witamin jak A czy E z kt´┐Żrych dla produkcji chormon´┐Żw wa´┐Żniejsza jest ta druga. Cennymi kompleksami wspomnianych
witamin i minera´┐Ż´┐Żw s´┐Ż te´┐Ż kie´┐Żki np. przenicy.
Olej z siemienia lnianego mo´┐Że te´┐Ż obni´┐Ży´┐Ż poziom estrogen´┐Żw (podobno ´┐Żrednio o ok. 34%)
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Doping w sporcie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!