Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Dieta t´┐Żuszczowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Sro Sty 23, 2008 6:16 pm    Temat postu: Dieta t´┐Żuszczowa Odpowiedz z cytatem

Czy kiedykolwiek my´┐Żleli´┐Żcie o zastosowaniu diety t´┐Żuszczowej? Jest to bardzo skomplikowana dieta i skomponowana niew´┐Ża´┐Żciwie mo´┐Że przynie´┐Ż´┐Ż wi´┐Żcej szk´┐Żd ni´┐Ż korzy´┐Żci, natomiast u´┐Żo´┐Żona z rozwag´┐Ż daje rewelacyjne efekty (kto pr´┐Żbowa´┐Ż to wie, ja by´┐Żem z niej zadowolony).

Ale do rzeczy
Kultury´┐Żci starej daty stosowali nisko w´┐Żglowodanowe diet, co doprowadza´┐Żo organizm do granic wyczerpania. Wtedy to by´┐Ża jedyna znana metoda daj´┐Żca efekty w postaci rze´┐Żby. Dopiero jak odkryto trening aerobowy to kultury´┐Żci mogli odetchn´┐Ż´┐Ż i pozwoli´┐Ż sobie na posi´┐Żki zawieraj´┐Żce wi´┐Żksze ilo´┐Żci w´┐Żgli. Przez te dziesi´┐Żtki lat kultury´┐Żci bali si´┐Ż spo´┐Żywania t´┐Żuszczu, okazuje si´┐Ż natomiast ´┐Że spo´┐Żywanie t´┐Żuszczu prowadzi do redukcji tkanki t´┐Żuszczowej w organizmie.

Skutki uboczne?
Diet´┐Ż t´┐Żuszczowa by´┐Ża zwalczana przez Ameryka´┐Żskie Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowia, podawali oni nast´┐Żpuj´┐Żce skutki uboczne jej stosowania:
- Rozk´┐Żad tkanki mi´┐Żniowej
- Odwodnienie
- B´┐Żle g´┐Żowy
- Nudno´┐Żci
- Choroby nerek
- Wzrost poziomu cholesterolu
- Os´┐Żabienie koncentracji i pami´┐Żci
- Ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet
- Chorob´┐Ż wie´┐Żcow´┐Ż

Og´┐Żlne za´┐Żo´┐Żenia
W tej diecie spo´┐Życie t´┐Żuszczu zaspokaja 75-80% dziennego zapotrzebowania energetycznego organizmu. W´┐Żglowodany oraz bia´┐Żko wynosz´┐Ż 10%. Nale´┐Ży je´┐Ż´┐Ż do nasycenia i nie liczy´┐Ż spo´┐Żytych kalorii. Dieta ta ukierunkowana jest na spalanie t´┐Żuszczu! Nie nadaje si´┐Ż do bezpo´┐Żredniego zastosowania przez kulturyst´┐Żw ze wzgl´┐Żdu na zbyt niskie spozycie w´┐Żglowodan´┐Żw i bia´┐Żka.

A jednak dla kulturyst´┐Żw

Diet´┐Ż t´┐Ż na potrzeby kulturyst´┐Żw przystosowa´┐Ż dr Mauro DiPasquale (chyba dobrze napisa´┐Żem Razz ) jest to by´┐Ży mistrz ´┐Żwiata w tr´┐Żjboju. Zmodyfikowana dieta ma za zadanie rozwija´┐Ż mi´┐Żnie i spala´┐Ż t´┐Żuszcz. W diecie wysoko t´┐Żuszczowej i wysokobia´┐Żkowej organizm jest nastawiony na spalanie t´┐Żuszcz´┐Żw (tych z po´┐Żywienia i tych z tkanki t´┐Żuszczowej). Celem jej jest pobudzenie organizmu do wydzielania hormon´┐Żw anabolicznych jakimi s´┐Ż: testosteron, hormon wzrostu, insulina.

Stosuje si´┐Ż w niej szokowe zmiany diety, przez 5 dni zapewnia ona wysoki poziom testosteronu i hormonu wzrostu, natomiast przez 2 dni wyst´┐Żpuje ´┐Żadowanie w´┐Żglowodan´┐Żw co podwy´┐Ższa poziom insuliny. Czy niskie spo´┐Życie w´┐Żgli przeplata si´┐Ż z wysokim. Wygl´┐Żda´┐Ż mo´┐Że to nast´┐Żpuj´┐Żco: w ci´┐Żgu tygodnia (poniedzia´┐Żku-pi´┐Żtku) spo´┐Żywa si´┐Ż bardzo ma´┐Żo w´┐Żglowodan´┐Żw (do 30g na dzie´┐Ż) opiera si´┐Ż wtedy na bia´┐Żku i t´┐Żuszczach. W soboty oraz niedziel´┐Ż opychamy si´┐Ż do woli w´┐Żglowodanami, jedz´┐Żc ma´┐Żo bia´┐Żka i ´┐Żrednie ilo´┐Żci t´┐Żuszczu. Pi´┐Ż wody nale´┐Ży ok. 8 litr´┐Żw dziennie.

T´┐Żuszcze nasycone?
Mo´┐Że si´┐Ż wydawa´┐Ż to troch´┐Ż szokuj´┐Żce ale w tej diecie stosujemy t´┐Żuszcze nasycone (tak te bogate w cholesterol). Okazuje si´┐Ż, ´┐Że gdy wyst´┐Żpuje niskie spo´┐Życie w´┐Żglowodan´┐Żw, drastycznie spada wydzielanie insuliny przez organizm, a co za tym idzie spalany zostaje t´┐Żuszcz. Sprzyja temu zjawisku wydzielanie przez trzustk´┐Ż lipazy, hormonu przeznaczonego do rozk´┐Żadania t´┐Żuszczu.

Je´┐Żli przez ca´┐Ży czas spo´┐Żywamy du´┐Żo w´┐Żglowodan´┐Żw, a one wykorzystywane s´┐Ż przez nasz organizm jako pierwsze ´┐Żr´┐Żd´┐Żo energii organizm nie musi czerpa´┐Ż energii z tkanki t´┐Żuszczowej.

Podsumowuj´┐Żc
Wi´┐Żc mog´┐Ż powiedzie´┐Ż, ´┐Że przestawienie organizmu by czerpa´┐Ż energi´┐Ż z t´┐Żuszcz´┐Żw a nie z w´┐Żglowodan´┐Żw jest zwi´┐Żzane, z du´┐Żym os´┐Żabieniem, brakiem koncentracji. Mija ten stan po up´┐Żywie tygodnia gdy organizm ju´┐Ż si´┐Ż przestawi na spalanie t´┐Żuszczu, wtedy wszystko wraca do normy. Nawet je´┐Żli przez okres tego tygodnia czujemy si´┐Ż wyczerpanie nie mo´┐Żna popu´┐Żci´┐Ż wodzy spo´┐Żywaj´┐Żc w´┐Żgle (trzeba trzyma´┐Ż si´┐Ż spo´┐Życia na poziomie 30g dziennie). Gdy stosowa´┐Żem t´┐Ż diet´┐Ż nie zanotowa´┐Żem ´┐Żadnych dolegliwo´┐Żci zdrowotnych (stosowa´┐Żem j´┐Ż ok. 6 miesi´┐Żcy), je´┐Żli jest kto´┐Ż zainteresowany mog´┐Ż przedstawi´┐Ż jak ona wygl´┐Żda´┐Ża w moim przypadku.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!