Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Trening w ´┐Ż´┐Żku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Trening si´┐Żowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Pi´┐Ż Mar 28, 2008 12:08 pm    Temat postu: Trening w ´┐Ż´┐Żku Odpowiedz z cytatem

Tw´┐Żj poranek. Cz´┐Żsto nie masz ochoty wychodzi´┐Ż z ´┐Ż´┐Żka, pod´┐Żoga jest zimna, na zewn´┐Żtrz ciemno, zw´┐Żaszcza o tej porze roku. S´┐Ż jednak proste sposoby, kt´┐Żre uczyni´┐Ż poranne wstawanie ´┐Żatwiejszym.

Poranna gimnastyka funkcjonuje w wielu kulturach. W krajach Azjatyckich cz´┐Żstym widokiem s´┐Ż ludzie ´┐Żwicz´┐Żcy na skwerach czy w parkach a nawet pracownicy firm wykonuj´┐Żcy wsp´┐Żlne ´┐Żwiczenia przed prac´┐Ż. Gimnastyka na pocz´┐Żtku dnia ma wiele zalet: podnosi temperatur´┐Ż mi´┐Żni, co sprawia, ´┐Że Twoje cia´┐Żo wydaje si´┐Ż l´┐Żejsze, we krwi zaczynaj´┐Ż kr´┐Ż´┐Ży´┐Ż endorfiny, hormony szcz´┐Żcia, korzystnie wp´┐Żywaj´┐Żc na Tw´┐Żj nastr´┐Żj.

Poni´┐Żej znajdziesz przyk´┐Żadowe zestawy ´┐Żwicze´┐Ż, kt´┐Żre mo´┐Żesz wykonywa´┐Ż sama, po przebudzeniu. Pami´┐Żtaj jednak, ´┐Że przyst´┐Żpuj´┐Żc do ´┐Żwicze´┐Ż jeste´┐Ż nierozgrzana, Twoje mi´┐Żnie i stawy nie s´┐Ż przygotowane do wykonywania gwa´┐Żtownych ruch´┐Żw. Aby unikn´┐Ż´┐Ż kontuzji wszystkie ´┐Żwiczenia wykonuj swobodnie, nie na si´┐Ż´┐Ż i bez pog´┐Ż´┐Żbiania ruchu.

Droga do ´┐Żazienki
Ten zestaw delikatnych ´┐Żwicze´┐Ż ´┐Żagodnie wyprowadzi ci´┐Ż z ´┐Ż´┐Żka do ´┐Żazienki. Do jego wykonania potrzebujesz jednej ksi´┐Ż´┐Żki, du´┐Żego oraz ma´┐Żego r´┐Żcznika. To wszystko. Wykonanie ca´┐Żego zestawu zajmuje oko´┐Żo 15 – 20 minut. Je´┐Żli to dla Ciebie za du´┐Żo czasu wybierz ´┐Żwiczenia, kt´┐Żre Ci si´┐Ż spodoba´┐Ży. Miej przy tym na uwadze, ´┐Że podany ni´┐Żej zestaw przeprowadza Ci´┐Ż z pozycji le´┐Ż´┐Żcej do stoj´┐Żcej stopniowo. Zbyt szybkie wstanie z ´┐Ż´┐Żka mo´┐Że spowodowa´┐Ż zawroty g´┐Żowy a nawet omdlenie. Wi´┐Ż´┐Że si´┐Ż to z reakcj´┐Ż uk´┐Żadu kr´┐Ż´┐Żenia na zmian´┐Ż pozycji cia´┐Ża – objawia si´┐Ż ona spadkiem ci´┐Żnienia krwi i wzrostem t´┐Żtna. Po 2 – 3 minutach ich warto´┐Żci wracaj´┐Ż do normy (im bardziej wydolny jest Tw´┐Żj uk´┐Żad kr´┐Ż´┐Żenia tym mniej zauwa´┐Żalna b´┐Żdzie ta reakcja). Z tego powodu, je´┐Żli chcesz zacz´┐Ż´┐Ż od ´┐Żwicze´┐Ż w staniu, najpierw poprzeci´┐Żgaj si´┐Ż troch´┐Ż w ´┐Ż´┐Żku, nast´┐Żpnie usi´┐Żd´┐Ż na nim z nogami na pod´┐Żodze. Dopiero potem wsta´┐Ż, przejd´┐Ż kilka krok´┐Żw i zacznij ´┐Żwiczenia.1.Wachlarz
- Le´┐Ż´┐Żc w ´┐Ż´┐Żku na plecach z ramionami wyci´┐Żgni´┐Żtymi w bok zegnij nogi w kolanach i po´┐Ż´┐Ż je po prawej stronie. Uda i podudzia powinny tworzy´┐Ż k´┐Żt prosty. G´┐Żow´┐Ż zwr´┐Ż´┐Ż w lewo. Staraj si´┐Ż, aby oba ramiona dotyka´┐Ży ´┐Ż´┐Żka. To Twoja pozycja wyj´┐Żciowa. We´┐Ż wdech. Teraz wykonaj ruch lew´┐Ż, wyprostowan´┐Ż r´┐Żk´┐Ż ponad klatk´┐Ż piersiow´┐Ż tak, aby dotkn´┐Ż´┐Ż prawej d´┐Żoni. Nich Twoja g´┐Żowa pod´┐Ż´┐Ża za ruchem ramienia W czasie tego ruchu zr´┐Żb wydech. Wr´┐Ż´┐Ż do pozycji wyj´┐Żciowej wci´┐Żgaj´┐Żc powietrze do p´┐Żuc. Powt´┐Żrz 10 razy a nast´┐Żpnie zmie´┐Ż stron´┐Ż. To ´┐Żwiczenie rozgrzewa g´┐Żrn´┐Ż po´┐Żow´┐Ż cia´┐Ża a ruch ramion u´┐Żatwiaj´┐Ż oddychanie.

2.´┐Żagodne brzuszki
- Ca´┐Ży czas le´┐Ż´┐Żc na plecach zegnij nogi w kolanach, stopy oprzyj na ´┐Ż´┐Żku. D´┐Żonie po´┐Ż´┐Ż blisko bioder. Si´┐Ż´┐Ż mi´┐Żni brzucha unie´┐Ż ´┐Żopatki ponad materac, d´┐Żonie „wciskaj” w pos´┐Żanie tak, aby u´┐Żatwi´┐Ż ruch. W czasie podnoszenia tu´┐Żowia zr´┐Żb wydech, w czasie opuszczania – wdech. Powt´┐Żrz od 10 do 15 razy. Je´┐Żli Tw´┐Żj materac jest zbyt mi´┐Żkki do tego ´┐Żwiczenia przenie´┐Ż si´┐Ż na pod´┐Żog´┐Ż uk´┐Żadaj´┐Żc cia´┐Żo na kocu lub ko´┐Żdrze. ´┐Żwiczenie to wzmocni oraz rozgrzeje mi´┐Żnie brzucha.

3.Sta´┐Ż na suficie
- Le´┐Ż´┐Żc na plecach unie´┐Ż kolana w g´┐Żr´┐Ż, nad klatk´┐Ż piersiow´┐Ż. Ramiona w bok, tak jak w pierwszym ´┐Żwiczeniu, lecz d´┐Żo´┐Żmi do materaca. Niech Twoje pi´┐Żty b´┐Żd´┐Ż z´┐Ż´┐Żczone, kolana i du´┐Że palce st´┐Żp nie. Z tej pozycji wyprostuj nogi stopy kieruj´┐Żc w sufit. W czasie ruchu z´┐Ż´┐Żcz kolana. Wr´┐Ż´┐Ż do pozycji wyj´┐Żciowej i powoli powt´┐Żrz ´┐Żwiczenie 10 razy. Rozgrzeje ono mi´┐Żnie n´┐Żg i poprawi w nich kr´┐Ż´┐Żenie krwi.

Teraz mo´┐Żesz opu´┐Żci´┐Ż ´┐Ż´┐Żko, na pocz´┐Żtek wystarczy, je´┐Żli postawisz nogi na pod´┐Żodze:)

4.Marsz siedz´┐Żc
- Usi´┐Żd´┐Ż na skraju ´┐Ż´┐Żka z nogami na pod´┐Żodze. Ramiona przed sob´┐Ż, zgi´┐Żte w ´┐Żokciach. D´┐Żonie lekko zaci´┐Żni´┐Żte. Z tej pozycji unie´┐Ż lew´┐Ż nog´┐Ż jednocze´┐Żnie skr´┐Żcaj´┐Żc tu´┐Ż´┐Żw tak, aby prawym ´┐Żokciem dotkn´┐Ż´┐Ż lewego kolana. Powt´┐Żrz 10 razy a nast´┐Żpnie zmie´┐Ż stron´┐Ż. ´┐Żwiczenie to wprawi Twoje serce w ruch zanim definitywnie rozstaniesz si´┐Ż z ´┐Ż´┐Żkiem.

Mi´┐Żego dnia:)
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Trening si´┐Żowy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!