Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Odblokowanie po cyklu

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Doping w sporcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Nie Mar 23, 2008 7:02 pm    Temat postu: Odblokowanie po cyklu Odpowiedz z cytatem

Kilka slow dotyczacych podstawowych srodkow najczesciej pomijanych przez swiezo upieczonych amatorow koksu (bo to za trudne i niepotrzebne)... Typowe podejscie prowadzace do pisania artow na internetowych forach o tresci „chlopaki pomozcie bo mam gino/ nie staje mi/ zniknely mi jajka" i takich tam. Jesli nie obchodzi Cie to i masz w dupie bo i tak nic Ci nie bedzie – jestes niesmiertelny – nie czytaj. A do zainteresowanych - lecimy:

Dlaczego kultury´┐Żci u´┐Żywaj´┐Ż Clomidu?

Clomid to nazwa rodzajowa dla cytrynianu klomifenu (Clomiphene Citrate). Jest on syntetycznym estrogenem wydawanym z przepisu lekarza w celu usprawnienia owulacji u kobiet.

Wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż steryd´┐Żw anabolicznych, zw´┐Żaszcza androgen´┐Żw, powoduje inhibicj´┐Ż w´┐Żasnej produkcji testosteronu. Kiedy kulturysta ko´┐Żczy cykl sterydowy, naturalna produkcja testosteronu nie istnieje, a poziom steryd´┐Żw we krwi zmniejsza si´┐Ż. Pozostawia to po sobie wsp´┐Żczynnik kataboliczny: wysoki poziom hormon´┐Żw anabolicznych we krwi, skutkiem czego organizm znajduje si´┐Ż w stanie katabolizmu i w konsekwencji wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż nabytej w czasie cyklu tkanki mi´┐Żniowej zostanie stracona.
Clomid stymuluje podwzg´┐Żrze, kt´┐Żre z kolei mobilizuje przedni p´┐Żat przysadki m´┐Żzgowej (inaczej hypophysis) do uwalniania hormon´┐Żw gonadotropowych. Hormony te to folikulotropina (FSH) i hormon luteinizuj´┐Żcy (LH – inaczej hormon pobudzaj´┐Żcy kom´┐Żrki ´┐Żr´┐Żdmi´┐Ż´┐Ższowe (ICSH)). FSH pobudza j´┐Żdra do produkcji wi´┐Żkszej ilo´┐Żci testosteronu, za´┐Ż LH stymuluje je do jego sekrecji. Ten mechanizm sprz´┐Żenia zwrotnego znany jest jako uk´┐Żad podwzg´┐Żrze – przysadka – j´┐Żdra ( HPTA – hypothalamic – pituitary – testes axis), kt´┐Żry przyczynia si´┐Ż do wzrostu w´┐Żasnej produkcji testosteronu i wzrostu jego poziomu we krwi, aby cz´┐Żciowo zrekompensowa´┐Ż zmniejszaj´┐Żce si´┐Ż poziomy steryd´┐Żw egzogenicznych. Jest to istotne, aby zminimalizowa´┐Ż pocyklow´┐Ż utrat´┐Ż masy mi´┐Żniowej.

Nie wszystkie sterydy powoduj´┐Ż zamkni´┐Żcie mechanizmu sprz´┐Żenia zwrotnego. Ka´┐Żdy jest inny, nale´┐Ży wi´┐Żc wzi´┐Ż´┐Ż pod uwag´┐Ż fakt, jak d´┐Żugo i w jakiej dawce u´┐Żywa´┐Żo si´┐Ż konkretnego sterydu po to, by okre´┐Żli´┐Ż czy konieczne jest podawanie Clomidu czy te´┐Ż nie.

Clomid dzia´┐Ża r´┐Żwnie´┐Ż jako antyestrogen. Poniewa´┐Ż jest to s´┐Żaby estrogen syntetyczny, przy´┐Ż´┐Żcza si´┐Ż on do receptor´┐Żw estrogenowych znajduj´┐Żcych si´┐Ż na kom´┐Żrkach, tym samym blokuj´┐Żc do nich dost´┐Żp znajduj´┐Żcemu si´┐Ż we krwi estrogenowi. Minimalizuje to negatywne skutki typu ginekomastia i retencja wody, kt´┐Żre mog´┐Ż by´┐Ż wynikiem obecno´┐Żci estrogen´┐Żw aromatyzuj´┐Żcych z testosteronu.

Niemniej jednak jego antyestrogenowe dzia´┐Żanie jest dosy´┐Ż s´┐Żabe, st´┐Żd nie powinno si´┐Ż na nim polega´┐Ż, je´┐Żli zamierza si´┐Ż u´┐Żywa´┐Ż steryd´┐Żw androgennych, kt´┐Żre aromatyzuj´┐Ż w znacznym stopniu b´┐Żd´┐Ż te´┐Ż je´┐Żeli ma si´┐Ż predyspozycje do ginekomastii. O wiele lepsze dzia´┐Żanie antyestrogenne posiadaj´┐Ż Arimidex i Nolvadex (Tamoxifen).

Wa´┐Żna informacja: Mimo ´┐Że cz´┐Żsto uwa´┐Ża si´┐Ż w ten spos´┐Żb, Clomid nie stymuluje uwalniania naturalnego testosteronu, a raczej dzia´┐Ża na zasadzie redukcji inhibicji estrogenowej wywo´┐Żanej cyklem sterydowym. Czyni to w podobny spos´┐Żb jak Nolvadex, blokuj´┐Żc receptory estrogenowe w sutkach, by tym samym walczy´┐Ż z rozwojem ginekomastii, np. poprzez blokad´┐Ż receptor´┐Żw estrogenowych w podwzg´┐Żrzu i przysadce m´┐Żzgowej, st´┐Żd redukuj´┐Żc inhibicj´┐Ż podniesionego poziomu estrogen´┐Żw. Pozwala to poziomowi LH powr´┐Żci´┐Ż do normalnego b´┐Żd´┐Ż nawet ulec podwy´┐Ższeniu, co z kolei normalizuje naturalny poziom testosteronu.

Zahamowanie funkcjonowania HPTA wywo´┐Żane jest zar´┐Żwno przez podniesiony poziom androgen´┐Żw, estrogen´┐Żw lub progesteronu. Przy zako´┐Żczeniu cyklu sterydowego, poziom androgen´┐Żw zaczyna spada´┐Ż; podawanie Clomidu rozpoczynane jest wi´┐Żc zwykle pod´┐Żug okresu p´┐Żtrwania najd´┐Żu´┐Żej dzia´┐Żaj´┐Żcego ´┐Żrodka.

Mo´┐Że to r´┐Żwnie´┐Ż wyja´┐Żni´┐Ż pow´┐Żd, dla kt´┐Żrego jednostki cz´┐Żsto postrzegaj´┐Ż regeneracj´┐Ż po stosowaniu Decy za trudniejsz´┐Ż, gdy´┐Ż obecny progesteron pozostaje nietkni´┐Żty przez Clomid. Wiadomo, ´┐Że Clomid i Nolvadex (maj´┐Żce podobn´┐Ż budow´┐Ż chemiczn´┐Ż) s´┐Ż jednakowo nieskuteczne w odniesieniu do redukcji ilo´┐Żci progesteronu powi´┐Żzanego z ginekomasti´┐Ż; tak wi´┐Żc rozs´┐Żdnym b´┐Żdzie przypuszczenie, i´┐Ż Clomid posiada niewielkie oddzia´┐Żywanie na poziom progesteronu.

Clomid podczas cyklu

W czasie stosowania steryd´┐Żw anabolicznych, w organizmie wzrasta poziom androgen´┐Żw powoduj´┐Żc, i´┐Ż receptory androgeniczne staj´┐Ż si´┐Ż o wiele bardziej aktywniejsze, a poprzez HPTA daj´┐Ż sygna´┐Ż j´┐Żdrom, by te zaprzesta´┐Ży produkcji testosteronu. Podczas gdy w ciele wyst´┐Żpuje o wiele wy´┐Ższy poziom androgen´┐Żw i tak d´┐Żugo jak jest on wystarczaj´┐Żco wielki, Clomid nie pomo´┐Że w podtrzymaniu naturalnej produkcji testosteronu. Teoretycznie b´┐Żdzie on prawie ca´┐Żkowicie wy´┐Ż´┐Żczony
Jednak´┐Że niekt´┐Żrzy u´┐Żytkownicy androgen´┐Żw (stosuj´┐Żcy olbrzymie dawki przez d´┐Żugi okres) zalecaj´┐Ż dodanie niewielkiej ilo´┐Żci Clomidu w ´┐Żrodku cyklu, aczkolwiek ze wzgl´┐Żdu na ilo´┐Ż´┐Ż ´┐Żrodk´┐Żw, jakie stosuj´┐Ż, ci´┐Żko im stwierdzi´┐Ż, czy przynosi to jakie´┐Ż korzy´┐Żci. St´┐Żd te´┐Ż jedynym celem podawania Clomidu w trakcie cyklu jest jego efekt antyestrogenowy.

Kiedy rozpocz´┐Ż´┐Ż stosowanie Clomidu

W´┐Ża´┐Żciwy czas rozpocz´┐Żcia podawania Clomidu zale´┐Ży od typu i cyklu steryd´┐Żw, kt´┐Żre si´┐Ż u´┐Żywa. R´┐Żne sterydy maj´┐Ż odmienne okresy p´┐Żtrwania (wskazuje to na czas, w jakim ilo´┐Ż´┐Ż danej substancji zmniejsza si´┐Ż we krwi), a podawanie Clomidu powinno by´┐Ż dostosowane w´┐Ża´┐Żnie do niego.

Jak mo´┐Żna by´┐Żo zobaczy´┐Ż powy´┐Żej, Clomid przyj´┐Żty w czasie, gdy poziom androgen´┐Żw we krwi jest nadal wysoki, b´┐Żdzie strat´┐Ż. Zanim urzeczywistni si´┐Ż terapi´┐Ż Clomidem, istotnym jest odczekanie a´┐Ż spadnie poziom androgen´┐Żw w krwiobiegu. Mimo to, je´┐Żeli poda si´┐Ż go zbyt p´┐Żno, mo´┐Żna prawdopodobnie straci´┐Ż przyrosty.

Lista znajduj´┐Żca si´┐Ż poni´┐Żej okre´┐Żla, kiedy powinno rozpocz´┐Ż´┐Ż si´┐Ż podawanie Clomidu. Nale´┐Ży wybra´┐Ż z niej wszystkie sterydy, jakie by´┐Ży stosowane w cyklu i od tego, kt´┐Żrego u´┐Żywanie by´┐Żo rozpocz´┐Żte jako ostatnie, nale´┐Ży okre´┐Żli´┐Ż rozpocz´┐Żcie administracji Clomidu. Na przyk´┐Żad, je´┐Żeli cykl sk´┐Żada´┐Ż si´┐Ż z Dianabolu, Sustanonu i Winstrolu, czas podawania Clomidu powinien by´┐Ż liczony na 3 tydzie´┐Ż po cyklu, poniewa´┐Ż Sustanon pozostaje aktywnym w organizmie przez najd´┐Żu´┐Ższy okres czasu.

STERYD.........................................................CZAS.............D´┐ŻUGO´┐Ż´┐Ż
..............................................................PO OSTATNIM.........CYKLU Z
..................................................................PODANIU:.........CLOMIDEM:

Anadrol50/Anapolon50...............................8 - 12 godzin........3 tygodnie
Deca Durabolan..........................................3 tygodnie..........4 tygodnie
Dianabol..................................................4 - 8 godzin..........3 tygodnie
Equipoise.................................................17 - 21 dni............3 tygodnie
Finajet/Trenbolone.........................................3 dni...............3 tygodnie
Primabolan Depot (przy duzych dawkach)......10 - 14 dni.........2 tygodnie
Sustanon...................................................3 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Cypionate:.............................2 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Enanthate/Testaviron..............2 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Propionate.............................3 dni...................3 tygodnie
Testosterone Suspension...........................4 - 8 godzin .........2-3 tygodnie
Winstrol...................................................8 - 12 godzin........2-3 tygodnie

Jak bra´┐Ż Clomid

Clomid ma d´┐Żugi okres p´┐Żtrwania (prawdopodobnie 5 dni), nie ma wi´┐Żc potrzeby rozbijania dawki w ci´┐Żgu dnia. Je´┐Żli podawany by´┐Ż Sustanon, a stosowanie Clomidu rozpocz´┐Żto 3 tygodnie po ostatniej iniekcji, szacowa´┐Żbym, ´┐Że poziom androgen´┐Żw jest wystarczaj´┐Żco niski, aby rozpocz´┐Ż´┐Ż wysy´┐Żanie odpowiedniego sygna´┐Żu. Je´┐Żeli jest on nadal do´┐Ż´┐Ż wysoki, nale´┐Ży rozpocz´┐Ż´┐Ż od znacznej ilo´┐Żci, kt´┐Żra mog´┐Żaby zadzia´┐Ża´┐Ż lub pom´┐Żc, nawet je´┐Żli poziom androgen´┐Żw jest nadal dosy´┐Ż poka´┐Żny. Mo´┐Żna spr´┐Żbowa´┐Ż 300 mg dnia 1; nast´┐Żpnie 100 mg przez kolejne 10 dni, ko´┐Żcz´┐Żc na 50 mg poprzez ostatnie 10 d´┐Żb.

Stosowanie HCG

HCG jest prawdopodobnie jednym z najbardziej b´┐Ż´┐Żdnie pojmowanych i stosowanych ´┐Żrodk´┐Żw w kulturystyce. Na szcz´┐Żcie ta informacja pozwoli w pewnym stopniu skorygowa´┐Ż to dla czytelnikow. HCG oznacza ludzk´┐Ż gonadotropin´┐Ż ´┐Żo´┐Żyskow´┐Ż i nie jest sterydem, lecz naturalnym hormonem bia´┐Żkowym, kt´┐Żry rozwija si´┐Ż w ´┐Żo´┐Żysku ci´┐Żarnej kobiety w czasie ci´┐Ż´┐Ży, aby sprawowa´┐Ż kontrol´┐Ż nad hormonami matki (notabene to pow´┐Żd, dla kt´┐Żrego mo´┐Żna us´┐Żysze´┐Ż o osobach testuj´┐Żcych hormon wzrostu (HGH) przy pomocy testu ci´┐Ż´┐Żowego – je´┐Żli okienko kontrolne wyka´┐Że ci´┐Ż´┐Ż´┐Ż, zostali oni nabrani na ta´┐Ższ´┐Ż HCG – ale odbiegamy delikatnie od tematu).
Jego dzia´┐Żanie w organizmie m´┐Żczyzny podobne jest do funkcjonowania LH, stymuluj´┐Żcego kom´┐Żrki Leydiga w j´┐Żdrach do produkcji testosteronu nawet w czasie nieobecno´┐Żci endogenicznego LH. HCG jest wi´┐Żc u´┐Żywane w czasie d´┐Żu´┐Ższych b´┐Żd´┐Ż ci´┐Ższych cykli sterydowych, aby zachowa´┐Ż wielko´┐Ż´┐Ż j´┐Żder jak i je same w dobrym stanie lub te´┐Ż przywr´┐Żci´┐Ż zmniejszone (skurczone) j´┐Żdra do normalnego rozmiaru w przygotowaniu do pocyklowej terapii Clomidem. Proces ten jest niezb´┐Żdny ze wzgl´┐Żdu na to, ´┐Że zmniejszone j´┐Żdra wytwarzaj´┐Ż zredukowan´┐Ż ilo´┐Ż´┐Ż naturalnego testosteronu, st´┐Żd przed rozpocz´┐Żciem podawania Clomidu sytuacja ta powinna zosta´┐Ż wpierw skorygowana.

Administracja HCG po cyklu jest powszechn´┐Ż praktyk´┐Ż po´┐Żr´┐Żd kulturyst´┐Żw, kt´┐Żrzy wierz´┐Ż, i´┐Ż pomo´┐Że to przywr´┐Żci´┐Ż naturaln´┐Ż produkcj´┐Ż testosteronu, jednak´┐Że teoria ta jest niepotwierdzona, jak r´┐Żwnie´┐Ż daje efekty przeciwne do zamierzonych. Gwa´┐Żtowny wzrost zar´┐Żwno testosteronu i estrogenu (poprzez aromatyzacj´┐Ż) z podawania HCG powoduje dalsza inhibicj´┐Ż HPTA (o´┐Ż podwzg´┐Żrze – przysadka – j´┐Żdra – p´┐Żtla sprz´┐Żenia zwrotnego om´┐Żwionego powy´┐Żej); pogarsza to sytuacj´┐Ż regeneracji. HCG nie odbudowuje naturalnej produkcji testosteronu.
Typowo zaobserwowane dawki rz´┐Żdu 2000 do 5000 I.U. co 4 do 5 dni daj´┐Ż wzrost poziomu estrogen´┐Żw na drodze aromatyzacji naturalnego testosteronu, co jest odpowiedzialne za liczne przypadki pojawienia si´┐Ż ginekomastii.

Z tego wynika, i´┐Ż najlepiej podawa´┐Ż HCG w czasie cyklu po to, aby:
1) unikn´┐Ż´┐Ż atrofii j´┐Żder
2) skorygowa´┐Ż problem istniej´┐Żcej ju´┐Ż atrofii j´┐Żder.

Dawki HCG

Mniejsze dozy i podawane cz´┐Żciej w czasie cyklu dadz´┐Ż og´┐Żlnie lepsze rezultaty przy mniejszej ilo´┐Żci efekt´┐Żw ubocznych. Dawki w granicach 500 I.U. a 1000 I.U. dziennie by´┐Żyby najbardziej odpowiednie w ci´┐Żgu oko´┐Żo dwutygodniowego okresu. Dozy te s´┐Ż wystarczaj´┐Żce, aby unikn´┐Ż´┐Ż / skorygowa´┐Ż atrofi´┐Ż j´┐Żder bez zbyt dramatycznego zwi´┐Żkszenia poziomu estrogen´┐Żw i ryzyka ginekomastii. Schemat ilo´┐Żci pozwala tak´┐Że unikn´┐Ż´┐Ż niebezpiecze´┐Żstwa sta´┐Żego zablokowania receptor´┐Żw LH w j´┐Żdrach.

Obecno´┐Ż´┐Ż i podawanie HCG

Syntetyczna HCG jest cz´┐Żsto znana pod nazwami Pregnyl/Biogonadyl (nazwa rodzajowa) i dost´┐Żpna w od 500 do 5000 I.U. Administracja ´┐Żrodka jest zar´┐Żwno domi´┐Żniowa jak i podsk´┐Żrna. Wyst´┐Żpuje ona w postaci proszku, kt´┐Żry nale´┐Ży wymiesza´┐Ż ze sterylna wod´┐Ż. Proszek jest wra´┐Żliwy na zmiany temperatury, st´┐Żd te´┐Ż nie powinien by´┐Ż wystawiany na bezpo´┐Żrednie nagrzanie. Po wymieszaniu, powinien by´┐Ż trzymany w lod´┐Żwce i zu´┐Żyty w ci´┐Żgu kolejnych kilku tygodni – b´┐Żd´┐Ż co b´┐Żd´┐Ż po wymieszaniu nale´┐Ży przestrzega´┐Ż kwestii sterylno´┐Żci.

Nolvadex / Proviron

Proviron jest czysto androgennym sterydem bez w´┐Ża´┐Żciwo´┐Żci anabolicznych. Lek jest u´┐Żywany zar´┐Żwno jako antyestrogen, kt´┐Żry zapobiega aromatyzacji do estrogen´┐Żw, jak i ze wzgl´┐Żdu na sw´┐Żj utwardzaj´┐Żcy efekt. W przeciwie´┐Żstwie do Nolvadexu (kt´┐Żry jedynie zapobiega ´┐Ż´┐Żczeniu si´┐Ż estrogen´┐Żw z receptorami i blokowaniu ich), Proviron zapobiega tworzeniu si´┐Ż estrogen´┐Żw. Gdy zachowany jest ni´┐Ższy poziom estrogen´┐Żw, sportowcom udaje si´┐Ż unikn´┐Ż´┐Ż lub w znacznej cz´┐Żci zapobiec retencji wody i zmniejszy´┐Ż ryzyko ginekomastii oraz odk´┐Żadania t´┐Żuszczu.

Proviron jest popularny jako antyestrogen u´┐Żywany po cyklu SAA (by zapobiec staniu si´┐Ż estrogenowi dominuj´┐Żcym hormonem i podnie´┐Ż´┐Ż poziom seksualno´┐Żci utraconej z powodu niskiego poziomu androgen´┐Żw). W rzeczywisto´┐Żci lek ten jest u´┐Żywany w medycynie w celu zwi´┐Żkszenia produkcji spermy i wyeliminowania zaburze´┐Ż seksualnych u m´┐Żczyzn. W niekt´┐Żrych wypadkach Proviron jest przepisywany kobietom, aby zahamowa´┐Ż lub ca´┐Żkowicie zatrzyma´┐Ż menstruacj´┐Ż. U m´┐Żczyzn jedynie zast´┐Żpuje poziom androgen´┐Żw, nie leczy problem´┐Żw niskiej produkcji testosteronu. Obni´┐Żenie ilo´┐Żci estrogen´┐Żw skutkuje zwi´┐Żkszon´┐Ż aktywno´┐Żci´┐Ż uk´┐Żadu podwzg´┐Żrze - przysadka - j´┐Żdra. Kiedy´┐Ż Proviron by´┐Ż u´┐Żywany przez sportowc´┐Żw przez ca´┐Ży rok w celu zwi´┐Żkszenia twardo´┐Żci umi´┐Żnienia. Teraz zosta´┐Ż on zast´┐Żpiony przez efedryn´┐Ż i Clenbuterol. Przy okazji, efektem ubocznym za´┐Żywania Provironu s´┐Ż cz´┐Żste i czasami bolesne erekcje (co z tego?). To z tego, i´┐Ż erekcja, kt´┐Żra trwa kilka dni mo´┐Że spowodowa´┐Ż uszkodzenie penisa lub problemy ze wzwodem. Po za tym czasem glupio sie mozna poczuc kiedy staje Ci w najmniej odpowiednim momencie...

Je´┐Żli chodzi o dawki, m´┐Żczy´┐Żni „zazwyczaj” u´┐Żywaj´┐Ż 25 – 200 mg dziennie, cz´┐Żsto ´┐Ż´┐Żcz´┐Żc to z Nolvadexem (*zobacz „Nolvadex”). Kobiety cz´┐Żsto do´┐Żwiadczaj´┐Ż efekt´┐Żw maskulinizacji. Powinienem doda´┐Ż, ´┐Że kobiety notorycznie u´┐Żywaj´┐Ż Provironu wraz z innymi androgenami. Przy dawce 25 – 50 mg dziennie ´┐Ż´┐Żcz´┐Żc go z Nolvadexem osi´┐Żgaj´┐Ż dobre efekty przy kilku skutkach ubocznych. Teslac jest uwa´┐Żany za lepszy antyaromatyzer (kt´┐Żry blokuje produkcje estrogen´┐Żw), jednak jest on znacznie dro´┐Ższy. 50mg Provironu wraz z 250 – 1000 mg Teslacu lub 150mg Provironu wraz z 20mg Nolvadexu dziennie jest w stanie niemal ca´┐Żkowicie zablokowa´┐Ż estrogeny (zar´┐Żwno podczas, jak i po cyklu sterydowym).

Nolvadex jest lekiem cz´┐Żsto okre´┐Żlanym jako antyestrogen. Mo´┐Że to sugerowa´┐Ż, ´┐Że produkowana jest mniejsza ilo´┐Ż´┐Ż estrogen´┐Żw lub taka produkcja w og´┐Żle nie wyst´┐Żpuje, tak jak w przypadku innych podobnych lek´┐Żw jak na przyk´┐Żad Teslac. W rzeczywisto´┐Żci Nolvadex jest antagonist´┐Ż estrogen´┐Żw, co znaczy, ´┐Że zast´┐Żpuje estrogen w receptorach. Zapobiega to przy´┐Ż´┐Żczaniu si´┐Ż aktywnej formy estrogen´┐Żw do receptora i stworzenia aktywnego kompleksu estrogen - receptor. Poniewa´┐Ż wiele SAA aromatyzuje (konwertuje do estrogen´┐Żw) do pewnego stopnia, kontrola feminizuj´┐Żcych efekt´┐Żw ubocznych (m´┐Żczy´┐Żni powinni zwr´┐Żci´┐Ż na to szczeg´┐Żln´┐Ż uwag´┐Ż) jest bardzo wa´┐Żna. M´┐Żczy´┐Żni na og´┐Ż maj´┐Ż bardzo niski poziom estrogen´┐Żw. Podczas cyklu z SAA z powodu aromatyzacji poziom estrogen´┐Żw wzrasta radykalnie. Taki stan mo´┐Że doprowadzi´┐Ż do pojawienia si´┐Ż objaw´┐Żw feminizacji takich jak odk´┐Żadanie t´┐Żuszczu, retencja wody oraz ginekomastia (powi´┐Żkszenie tkanki piersi i bolesne guzki pod sutkami). Regu´┐Ż´┐Ż jest, i´┐Ż wi´┐Żkszy tempo przemiany androgen´┐Żw do estrogen´┐Żw spowoduje wzrost poziomu estrogen´┐Żw, co zainicjuje pojawienie si´┐Ż feminizuj´┐Żcych efekt´┐Żw ubocznych.

Nolvadex nie obni´┐Ża produkcji estrogen´┐Żw, ale zwyczajnie blokuje receptory estrogenowe. Z tego powodu nag´┐Że zaprzestanie stosowania Nolvadexu spowoduje podwy´┐Ższenie poziomu kr´┐Ż´┐Ż´┐Żcego estrogenu do gigantycznego stopnia i spowoduje opr´┐Żnienie receptor´┐Żw i feminizacj´┐Ż cia´┐Ża.

Po zako´┐Żczeniu cyklu sterydowego poziom naturalnego testosteronu w organizmie jest obni´┐Żony. Z powodu aromatyzacji SAA poziom estrogenu jest zdecydowanie wy´┐Ższy ni´┐Ż zwykle, za´┐Ż Nolvadex pomaga blokuj´┐Żc jedynie receptory estrogenowe. Gdyby sportowiec nieumy´┐Żlnie sko´┐Żczy´┐Ż cykl SAA bez zregenerowania osi podwzg´┐Żrze - przysadka - j´┐Żdra, wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż przyrost´┐Żw masy i si´┐Ży znik´┐Żaby, gdy´┐Ż estrogen sta´┐Żby si´┐Ż hormonem dominuj´┐Żcym.

Proviron jest antyestrogenem, kt´┐Żry pomaga zapobiega´┐Ż produkcji estrogen´┐Żw przez podwy´┐Ższenie poziomu androgen´┐Żw. Podczas ostatniego tygodnia cyklu SAA niekt´┐Żrzy kultury´┐Żci zaczynaj´┐Ż bra´┐Ż HCG (*zobacz „HCG”) oraz dodaj´┐Ż do tego 25mg Provironu / 10 – 20 mg Nolvadexu 1 – 2 razy dziennie. Jest to cz´┐Żsto stosowana metoda niemal ca´┐Żkowitego zablokowania aktywno´┐Żci estrogen´┐Żw. Poniewa´┐Ż Nolvadex podwy´┐Ższa produkcj´┐Ż naturalnego testosteronu, podobnie jak czyni HCG, wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż uzyskanych przyrost´┐Żw zostaje zachowana. Nolvadex dzia´┐Ża wprost na podwzg´┐Żrze, wi´┐Żc wzrasta wydzielanie gonadotropin (hormony m´┐Żwi´┐Żce kom´┐Żrkom Leydiga znajduj´┐Żcym si´┐Ż w j´┐Żdrach, by rozpocz´┐Ży produkcje androgen´┐Żw takich jak testosteron). Wielu dodaje Clomid (*zobacz „Clomid”) do ich zestaw´┐Żw po cyklu zaczynaj´┐Żc 6-10 dni po HCG i u´┐Żywaj´┐Żc go przez zwykle zalecany okres dw´┐Żch tygodni. W wi´┐Żkszo´┐Żci przypadk´┐Żw rezultatem jest normalny (lub wy´┐Ższy) poziom seksualno´┐Żci oraz produkcji androgen´┐Żw!

Wysokie dawki Nolvadexu mog´┐Ż zahamowa´┐Ż produkcj´┐Ż naturalnego testosteronu. Dzieje si´┐Ż tak dla tego, i´┐Ż enzym niezb´┐Żdny do jego produkcji jest zablokowany.


Nolvadex jest cz´┐Żsto dodawany do cyklu z wykorzystaniem silnie aromatyzuj´┐Żcych ´┐Żrodk´┐Żw jak na przyk´┐Żad testosteron, Dianabol lub tych, kt´┐Żre stymuluj´┐Ż receptory progesteronowe jak Anadrol – 50. Ci, kt´┐Żrzy s´┐Ż nara´┐Żeni na odk´┐Żadanie t´┐Żuszczu, retencj´┐Ż wody lub ginekomasti´┐Ż, powinni obowi´┐Żzkowo u´┐Żywa´┐Ż Nolvadexu. Wielu blokuje aktywno´┐Ż´┐Ż estrogen´┐Żw u´┐Żywaj´┐Żc jedynie 10mg dziennie, podczas gdy inni potrzebuj´┐Ż znacznie wi´┐Żcej, jak np. 60mg dziennie (20mg podzielone na 3 dawki). Najlepszy rezultat mo´┐Żna osi´┐Żgn´┐Ż´┐Ż zaczynaj´┐Żc od niewielkiej dawki i w miar´┐Ż konieczno´┐Żci zwi´┐Żksza´┐Ż j´┐Ż stopniowo.

Do dzia´┐Żania SAA jest niezb´┐Żdny odpowiedni poziom estrogen´┐Żw, by osi´┐Żgn´┐Ży one swoj´┐Ż maksymaln´┐Ż si´┐Ż´┐Ż dzia´┐Żania i zapewni´┐Ży po´┐Ż´┐Żdane efekty. To dlatego wiele SAA traci swoje anaboliczne w´┐Ża´┐Żciwo´┐Żci, gdy zostanie po´┐Ż´┐Żczone z antyestrogenami. Ci, kt´┐Żrzy u´┐Żywali silnie anabolicznych / s´┐Żabych - umiarkowanych androgennie steryd´┐Żw takich jak nandrolony, Primobolan czy Winstrol i nie po´┐Ż´┐Żczyli ich z wysoko aromatyzuj´┐Żcymi sterydami (jak testosteron), cz´┐Żsto rozwa´┐Żali pomini´┐Żcie u´┐Żywania Nolvadexu podczas cyklu, co jest najlepszym wyj´┐Żciem, je´┐Żli celem jest zbudowanie masy.

Kobiety u´┐Żywaj´┐Ż Nolvadexu, poniewa´┐Ż pomaga w utracie t´┐Żuszczu przez zachowanie ni´┐Ższej ni´┐Ż zwykle aktywno´┐Żci estrogen´┐Żw. Chcia´┐Żbym widzie´┐Ż zawodniczk´┐Ż, kt´┐Żrej uda´┐Żoby si´┐Ż uzyska´┐Ż naprawd´┐Ż wyrze´┐Żbione nogi bez u´┐Żywania go. Kobiety cz´┐Żsto ´┐Ż´┐Żcz´┐Ż 10 – 20 mg Nolvadexu wraz z 50 – 75 mg Provironu dziennie przez kilka ostatnich tygodni przed zawodami. Panie powinny wiedzie´┐Ż, ´┐Że ´┐Żrodki antykoncepcyjne s´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż estrogenami i Nolvadex mo´┐Że zmniejsza´┐Ż ich skuteczno´┐Ż´┐Ż. Skutkami ubocznymi stosowania go przez kobiety s´┐Ż: nieregularne miesi´┐Żczki, s´┐Żabe krwawienie, czasami okres nie pojawia si´┐Ż przez czas stosowania Nolvadexu. Znam kilka pa´┐Ż, kt´┐Żre u´┐Żywa´┐Ży Nolvadexu w´┐Ża´┐Żnie z tego powodu i nie mog´┐Ż powiedzie´┐Ż, ´┐Że si´┐Ż z tym nie zgadzam. W ko´┐Żcu u´┐Żywanie doustnych ´┐Żrodk´┐Żw antykoncepcyjnych powoduje rozregulowanie lub nawet zatrzymanie menstruacji i jest akceptowane w kr´┐Żgach medycznych.

Niekt´┐Żrzy sportowcy do´┐Żwiadczyli paradoksu u´┐Żywaj´┐Żc wysokich dawek Nolvadexu. Zamiast obni´┐Ży´┐Ż aktywno´┐Ż´┐Ż estrogen´┐Żw - podwy´┐Ższy´┐Ż j´┐Ż. Dosz´┐Żo tutaj do nadprodukcji przez kor´┐Ż nadnerczy prohormonu zwanego DHEA. DHEA jest androgenem uwalnianym w ma´┐Żych ilo´┐Żciach. W tym wypadku do g´┐Żosu dosz´┐Ży enzymy. Badania pokazuj´┐Ż, i´┐Ż DHEA konwertuje do androstenedionu i w pewnym stopniu do estrogen´┐Żw u m´┐Żczyzn. Kobiecy system hormonalny cz´┐Żsto doprowadza do przemiany DHEA lub androstenedionu w testosteron. Ten nowo uformowany estrogen wdziera si´┐Ż do receptora blokuj´┐Żc dzia´┐Żanie Nolvadexu. W tym wypadku Proviron, a w szczeg´┐Żlno´┐Żci Teslac b´┐Żd´┐Ż lepszym rozwi´┐Żzaniem.

Ginekomastia spowodowana brakiem reakcji na ten lek zwykle mo´┐Że by´┐Ż usuni´┐Żta wy´┐Ż´┐Żcznie przez interwencj´┐Ż chirurga. Pochodne DHT mog´┐Ż spowodowa´┐Ż produkcj´┐Ż endogennych estrogen´┐Żw u niekt´┐Żrych m´┐Żczyzn. Cytadren jest cz´┐Żsto do´┐Ż´┐Żczany do Nolvadexu.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Doping w sporcie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!