Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Alkohol - skutki dla kulturyst´┐Żw

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Sro Sty 23, 2008 6:45 pm    Temat postu: Alkohol - skutki dla kulturyst´┐Żw Odpowiedz z cytatem

1. Zwi´┐Żkszone odk´┐Żadanie si´┐Ż t´┐Żuszczu.
W badaniach przeprowadzonych przez American Journal of Clinical Nutrition dowiedzione, ´┐Że ju´┐Ż spo´┐Życie 24g alkoholu wp´┐Żywa na spowolnienie tempa spalania t´┐Żuszczu przez organizm a´┐Ż o 73%.
Dzieje si´┐Ż tak, dlatego poniewa´┐Ż kiedy alkohol przechodzi przez w´┐Żtrob´┐Ż, wytwarza si´┐Ż octan, kt´┐Żry nast´┐Żpnie jest wykorzystywany jako ´┐Żr´┐Żd´┐Żo energii, zamiast t´┐Żuszcz zgromadzonego w organizmie.
Inne badania (the Department of Radiology, Sahlgrenska Hospital, Goteborg, Sweden) pokaza´┐Ży, ´┐Że spo´┐Życie alkoholu wp´┐Żywa na znaczny przyrost tkanki t´┐Żuszczowej w okolicach talii. Przyrost ten jest wi´┐Żkszy ni´┐Ż wynika´┐Żoby to z ilo´┐Żci spo´┐Żytych kalorii zawartych w alkoholu.
2. Zmniejszenie poziomu testosteronu i zwi´┐Żkszenie poziomu kortyzolu.
Pij´┐Żc alkohol nara´┐Żasz si´┐Ż na spadek poziomu testosteronu, kt´┐Żry ma kluczowe znaczenie przy budowie masy mi´┐Żniowej. Innym hormonem, na kt´┐Żry ma wp´┐Żyw spo´┐Żywanie alkoholu jest kortyzol. Jego poziom wzrasta ju´┐Ż po ma´┐Żej ilo´┐Żci alkoholu. Pocz´┐Żtkowym tego skutkiem jest tak zwane wyluzowanie (kortyzol nazywany jest te´┐Ż hormonem stresu), ale d´┐Żu´┐Ższe jego utrzymywanie na wy´┐Ższym poziomie powoduje charakterystyczne przemieszczenia si´┐Ż depozyt´┐Żw tkanki t´┐Żuszczowej (bawoli kark, twarz ksi´┐Życ w pe´┐Żni, oty´┐Żo´┐Ż´┐Ż brzuszna, chude ko´┐Żczyny), powstania r´┐Żowych rozst´┐Żp´┐Żw, tr´┐Żdziku.
Podwy´┐Ższony poziom kortyzolu i obni´┐Żony testosteronu utrzymuje si´┐Ż w organizmie nawet przez 24 godziny po spo´┐Życiu alkoholu, dlatego te´┐Ż trening w tym czasie mo´┐Że przynie´┐Ż´┐Ż wi´┐Żcej szkody ni´┐Ż po´┐Żytku.
3. Zmniejszenie absorpcji witamin i minera´┐Ż´┐Żw
Kiedy konsumujesz du´┐Że ilo´┐Żci alkoholu, twoja w´┐Żtroba jest zaj´┐Żta zamienianiem go w octan i ´┐Żadne witamy i minera´┐Ży nie mog´┐Ż bra´┐Ż udzia´┐Żu w procesie detoksykacji.
Poza tym alkohol wp´┐Żywa na metabolizm wielu witamin oraz sk´┐Żadnik´┐Żw od´┐Żywczych. Stymuluje on wydalanie zar´┐Żwno wapnia jak i magnezu, co znacz´┐Żco zmniejsza dzia´┐Żanie nawet najlepszej diety.
4. Zmniejszenie syntezy bia´┐Żek
Podczas spo´┐Żywania alkoholu zmniejsza si´┐Ż a´┐Ż o 35% wytwarzanie w w´┐Żtrobie peptyd´┐Żw po´┐Żrednicz´┐Żcych IGF (insuline-like growth factor) po´┐Żrednicz´┐Żcego w dzia´┐Żaniu hormonu wzrostu na wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż tkanek i narz´┐Żd´┐Żw, co z kolei wp´┐Żywa na zmniejszenie syntezy bia´┐Żek o 20% albo nawet wi´┐Żcej.
5. odwodnienie
Kolejnym efektem ubocznym picia alkoholu jest odwodnienie. Woda jest kluczowym sk´┐Żadnikiem bior´┐Żcym udzia´┐Ż w wi´┐Żkszo´┐Żci proces´┐Żw zachodz´┐Żcych w organizmie. Tak´┐Że podczas budowy mi´┐Żni odgrywa ona kluczow´┐Ż rol´┐Ż.
Pewnym ´┐Żrodkiem zaradczym jest picie wi´┐Żkszej ilo´┐Żci wody, w trakcie jak i po spo´┐Żywaniu alkoholu.
6. Zaburzenia snu i kac.
Chyba ka´┐Żdy z nas mia´┐Ż kiedy´┐Ż kaca, wi´┐Żc wydaje si´┐Ż by´┐Ż oczywiste, ´┐Że na kacu ci´┐Żko wykonywa´┐Ż najprostsze czynno´┐Żci, a o dobrze przeprowadzonym treningu mo´┐Żemy zapomnie´┐Ż.
Tak´┐Że to ´┐Że spo´┐Żywanie alkoholu odbywa si´┐Ż zazwyczaj w godzinach nocnych, czyli wtedy kiedy nasz organizm powinien odpoczywa´┐Ż i regenerowa´┐Ż mi´┐Żnie, nie wp´┐Żywa korzystnie na kszta´┐Żtowanie naszego cia´┐Ża.


Na koniec dobra wiadomo´┐Ż´┐Ż dla tych, kt´┐Żrzy jednak nie mog´┐Ż si´┐Ż obej´┐Ż´┐Ż bez alkoholu. W badaniach opublikowanych w International Journal of Obesity udowodniono, ´┐Że umiarkowane picie bia´┐Żego wina, mo´┐Że powodowa´┐Ż zwi´┐Żkszenie skuteczno´┐Żci diet odchudzaj´┐Żcych.
Tak´┐Że czerwone wino ma swoje plusy, dzia´┐Żaj´┐Żc korzystnie na serce.

Mimo ostatniego akapitu, ca´┐Żo´┐Ż´┐Ż mo´┐Żna podsumowa´┐Ż s´┐Żowami Andrew Giordanello –„ je´┐Żli ´┐Żwiczysz, to daj z siebie wszystko, a je´┐Żli jeste´┐Ż go´┐Żciem kt´┐Żry w tygodniu niby pakuje, by w weekend da´┐Ż sobie w kana´┐Ż luz si´┐Ż zachla´┐Ż, to sobie odpu´┐Ż´┐Ż... Og´┐Żl sobie jaja i wr´┐Ż´┐Ż do piaskownicy...”
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Od´┐Żywianie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!