Forum KulturyÂci Strona G│ˇwna Kultury´┐Żci
Forum Kulturystyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU´┐Żytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj si´┐Ż, by sprawdzi´┐Ż wiadomo´┐Żci   ZalogujZaloguj 

Important Notice: We regret to inform you that our free phpBB forum hosting service will be discontinued by the end of June 30, 2024. If you wish to migrate to our paid hosting service, please contact [email protected].
Odblokowanie po cyklu

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Doping w sporcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast´┐Żpny temat  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
Scorpion
Boss


Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 23 Sty 2008
Posty: 32

PostWys´┐Żany: Nie Mar 23, 2008 7:02 pm    Temat postu: Odblokowanie po cyklu Odpowiedz z cytatem

Kilka slow dotyczacych podstawowych srodkow najczesciej pomijanych przez swiezo upieczonych amatorow koksu (bo to za trudne i niepotrzebne)... Typowe podejscie prowadzace do pisania artow na internetowych forach o tresci „chlopaki pomozcie bo mam gino/ nie staje mi/ zniknely mi jajka" i takich tam. Jesli nie obchodzi Cie to i masz w dupie bo i tak nic Ci nie bedzie – jestes niesmiertelny – nie czytaj. A do zainteresowanych - lecimy:

Dlaczego kultury´┐Żci u´┐Żywaj´┐Ż Clomidu?

Clomid to nazwa rodzajowa dla cytrynianu klomifenu (Clomiphene Citrate). Jest on syntetycznym estrogenem wydawanym z przepisu lekarza w celu usprawnienia owulacji u kobiet.

Wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż steryd´┐Żw anabolicznych, zw´┐Żaszcza androgen´┐Żw, powoduje inhibicj´┐Ż w´┐Żasnej produkcji testosteronu. Kiedy kulturysta ko´┐Żczy cykl sterydowy, naturalna produkcja testosteronu nie istnieje, a poziom steryd´┐Żw we krwi zmniejsza si´┐Ż. Pozostawia to po sobie wsp´┐Żczynnik kataboliczny: wysoki poziom hormon´┐Żw anabolicznych we krwi, skutkiem czego organizm znajduje si´┐Ż w stanie katabolizmu i w konsekwencji wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż nabytej w czasie cyklu tkanki mi´┐Żniowej zostanie stracona.
Clomid stymuluje podwzg´┐Żrze, kt´┐Żre z kolei mobilizuje przedni p´┐Żat przysadki m´┐Żzgowej (inaczej hypophysis) do uwalniania hormon´┐Żw gonadotropowych. Hormony te to folikulotropina (FSH) i hormon luteinizuj´┐Żcy (LH – inaczej hormon pobudzaj´┐Żcy kom´┐Żrki ´┐Żr´┐Żdmi´┐Ż´┐Ższowe (ICSH)). FSH pobudza j´┐Żdra do produkcji wi´┐Żkszej ilo´┐Żci testosteronu, za´┐Ż LH stymuluje je do jego sekrecji. Ten mechanizm sprz´┐Żenia zwrotnego znany jest jako uk´┐Żad podwzg´┐Żrze – przysadka – j´┐Żdra ( HPTA – hypothalamic – pituitary – testes axis), kt´┐Żry przyczynia si´┐Ż do wzrostu w´┐Żasnej produkcji testosteronu i wzrostu jego poziomu we krwi, aby cz´┐Żciowo zrekompensowa´┐Ż zmniejszaj´┐Żce si´┐Ż poziomy steryd´┐Żw egzogenicznych. Jest to istotne, aby zminimalizowa´┐Ż pocyklow´┐Ż utrat´┐Ż masy mi´┐Żniowej.

Nie wszystkie sterydy powoduj´┐Ż zamkni´┐Żcie mechanizmu sprz´┐Żenia zwrotnego. Ka´┐Żdy jest inny, nale´┐Ży wi´┐Żc wzi´┐Ż´┐Ż pod uwag´┐Ż fakt, jak d´┐Żugo i w jakiej dawce u´┐Żywa´┐Żo si´┐Ż konkretnego sterydu po to, by okre´┐Żli´┐Ż czy konieczne jest podawanie Clomidu czy te´┐Ż nie.

Clomid dzia´┐Ża r´┐Żwnie´┐Ż jako antyestrogen. Poniewa´┐Ż jest to s´┐Żaby estrogen syntetyczny, przy´┐Ż´┐Żcza si´┐Ż on do receptor´┐Żw estrogenowych znajduj´┐Żcych si´┐Ż na kom´┐Żrkach, tym samym blokuj´┐Żc do nich dost´┐Żp znajduj´┐Żcemu si´┐Ż we krwi estrogenowi. Minimalizuje to negatywne skutki typu ginekomastia i retencja wody, kt´┐Żre mog´┐Ż by´┐Ż wynikiem obecno´┐Żci estrogen´┐Żw aromatyzuj´┐Żcych z testosteronu.

Niemniej jednak jego antyestrogenowe dzia´┐Żanie jest dosy´┐Ż s´┐Żabe, st´┐Żd nie powinno si´┐Ż na nim polega´┐Ż, je´┐Żli zamierza si´┐Ż u´┐Żywa´┐Ż steryd´┐Żw androgennych, kt´┐Żre aromatyzuj´┐Ż w znacznym stopniu b´┐Żd´┐Ż te´┐Ż je´┐Żeli ma si´┐Ż predyspozycje do ginekomastii. O wiele lepsze dzia´┐Żanie antyestrogenne posiadaj´┐Ż Arimidex i Nolvadex (Tamoxifen).

Wa´┐Żna informacja: Mimo ´┐Że cz´┐Żsto uwa´┐Ża si´┐Ż w ten spos´┐Żb, Clomid nie stymuluje uwalniania naturalnego testosteronu, a raczej dzia´┐Ża na zasadzie redukcji inhibicji estrogenowej wywo´┐Żanej cyklem sterydowym. Czyni to w podobny spos´┐Żb jak Nolvadex, blokuj´┐Żc receptory estrogenowe w sutkach, by tym samym walczy´┐Ż z rozwojem ginekomastii, np. poprzez blokad´┐Ż receptor´┐Żw estrogenowych w podwzg´┐Żrzu i przysadce m´┐Żzgowej, st´┐Żd redukuj´┐Żc inhibicj´┐Ż podniesionego poziomu estrogen´┐Żw. Pozwala to poziomowi LH powr´┐Żci´┐Ż do normalnego b´┐Żd´┐Ż nawet ulec podwy´┐Ższeniu, co z kolei normalizuje naturalny poziom testosteronu.

Zahamowanie funkcjonowania HPTA wywo´┐Żane jest zar´┐Żwno przez podniesiony poziom androgen´┐Żw, estrogen´┐Żw lub progesteronu. Przy zako´┐Żczeniu cyklu sterydowego, poziom androgen´┐Żw zaczyna spada´┐Ż; podawanie Clomidu rozpoczynane jest wi´┐Żc zwykle pod´┐Żug okresu p´┐Żtrwania najd´┐Żu´┐Żej dzia´┐Żaj´┐Żcego ´┐Żrodka.

Mo´┐Że to r´┐Żwnie´┐Ż wyja´┐Żni´┐Ż pow´┐Żd, dla kt´┐Żrego jednostki cz´┐Żsto postrzegaj´┐Ż regeneracj´┐Ż po stosowaniu Decy za trudniejsz´┐Ż, gdy´┐Ż obecny progesteron pozostaje nietkni´┐Żty przez Clomid. Wiadomo, ´┐Że Clomid i Nolvadex (maj´┐Żce podobn´┐Ż budow´┐Ż chemiczn´┐Ż) s´┐Ż jednakowo nieskuteczne w odniesieniu do redukcji ilo´┐Żci progesteronu powi´┐Żzanego z ginekomasti´┐Ż; tak wi´┐Żc rozs´┐Żdnym b´┐Żdzie przypuszczenie, i´┐Ż Clomid posiada niewielkie oddzia´┐Żywanie na poziom progesteronu.

Clomid podczas cyklu

W czasie stosowania steryd´┐Żw anabolicznych, w organizmie wzrasta poziom androgen´┐Żw powoduj´┐Żc, i´┐Ż receptory androgeniczne staj´┐Ż si´┐Ż o wiele bardziej aktywniejsze, a poprzez HPTA daj´┐Ż sygna´┐Ż j´┐Żdrom, by te zaprzesta´┐Ży produkcji testosteronu. Podczas gdy w ciele wyst´┐Żpuje o wiele wy´┐Ższy poziom androgen´┐Żw i tak d´┐Żugo jak jest on wystarczaj´┐Żco wielki, Clomid nie pomo´┐Że w podtrzymaniu naturalnej produkcji testosteronu. Teoretycznie b´┐Żdzie on prawie ca´┐Żkowicie wy´┐Ż´┐Żczony
Jednak´┐Że niekt´┐Żrzy u´┐Żytkownicy androgen´┐Żw (stosuj´┐Żcy olbrzymie dawki przez d´┐Żugi okres) zalecaj´┐Ż dodanie niewielkiej ilo´┐Żci Clomidu w ´┐Żrodku cyklu, aczkolwiek ze wzgl´┐Żdu na ilo´┐Ż´┐Ż ´┐Żrodk´┐Żw, jakie stosuj´┐Ż, ci´┐Żko im stwierdzi´┐Ż, czy przynosi to jakie´┐Ż korzy´┐Żci. St´┐Żd te´┐Ż jedynym celem podawania Clomidu w trakcie cyklu jest jego efekt antyestrogenowy.

Kiedy rozpocz´┐Ż´┐Ż stosowanie Clomidu

W´┐Ża´┐Żciwy czas rozpocz´┐Żcia podawania Clomidu zale´┐Ży od typu i cyklu steryd´┐Żw, kt´┐Żre si´┐Ż u´┐Żywa. R´┐Żne sterydy maj´┐Ż odmienne okresy p´┐Żtrwania (wskazuje to na czas, w jakim ilo´┐Ż´┐Ż danej substancji zmniejsza si´┐Ż we krwi), a podawanie Clomidu powinno by´┐Ż dostosowane w´┐Ża´┐Żnie do niego.

Jak mo´┐Żna by´┐Żo zobaczy´┐Ż powy´┐Żej, Clomid przyj´┐Żty w czasie, gdy poziom androgen´┐Żw we krwi jest nadal wysoki, b´┐Żdzie strat´┐Ż. Zanim urzeczywistni si´┐Ż terapi´┐Ż Clomidem, istotnym jest odczekanie a´┐Ż spadnie poziom androgen´┐Żw w krwiobiegu. Mimo to, je´┐Żeli poda si´┐Ż go zbyt p´┐Żno, mo´┐Żna prawdopodobnie straci´┐Ż przyrosty.

Lista znajduj´┐Żca si´┐Ż poni´┐Żej okre´┐Żla, kiedy powinno rozpocz´┐Ż´┐Ż si´┐Ż podawanie Clomidu. Nale´┐Ży wybra´┐Ż z niej wszystkie sterydy, jakie by´┐Ży stosowane w cyklu i od tego, kt´┐Żrego u´┐Żywanie by´┐Żo rozpocz´┐Żte jako ostatnie, nale´┐Ży okre´┐Żli´┐Ż rozpocz´┐Żcie administracji Clomidu. Na przyk´┐Żad, je´┐Żeli cykl sk´┐Żada´┐Ż si´┐Ż z Dianabolu, Sustanonu i Winstrolu, czas podawania Clomidu powinien by´┐Ż liczony na 3 tydzie´┐Ż po cyklu, poniewa´┐Ż Sustanon pozostaje aktywnym w organizmie przez najd´┐Żu´┐Ższy okres czasu.

STERYD.........................................................CZAS.............D´┐ŻUGO´┐Ż´┐Ż
..............................................................PO OSTATNIM.........CYKLU Z
..................................................................PODANIU:.........CLOMIDEM:

Anadrol50/Anapolon50...............................8 - 12 godzin........3 tygodnie
Deca Durabolan..........................................3 tygodnie..........4 tygodnie
Dianabol..................................................4 - 8 godzin..........3 tygodnie
Equipoise.................................................17 - 21 dni............3 tygodnie
Finajet/Trenbolone.........................................3 dni...............3 tygodnie
Primabolan Depot (przy duzych dawkach)......10 - 14 dni.........2 tygodnie
Sustanon...................................................3 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Cypionate:.............................2 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Enanthate/Testaviron..............2 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Propionate.............................3 dni...................3 tygodnie
Testosterone Suspension...........................4 - 8 godzin .........2-3 tygodnie
Winstrol...................................................8 - 12 godzin........2-3 tygodnie

Jak bra´┐Ż Clomid

Clomid ma d´┐Żugi okres p´┐Żtrwania (prawdopodobnie 5 dni), nie ma wi´┐Żc potrzeby rozbijania dawki w ci´┐Żgu dnia. Je´┐Żli podawany by´┐Ż Sustanon, a stosowanie Clomidu rozpocz´┐Żto 3 tygodnie po ostatniej iniekcji, szacowa´┐Żbym, ´┐Że poziom androgen´┐Żw jest wystarczaj´┐Żco niski, aby rozpocz´┐Ż´┐Ż wysy´┐Żanie odpowiedniego sygna´┐Żu. Je´┐Żeli jest on nadal do´┐Ż´┐Ż wysoki, nale´┐Ży rozpocz´┐Ż´┐Ż od znacznej ilo´┐Żci, kt´┐Żra mog´┐Żaby zadzia´┐Ża´┐Ż lub pom´┐Żc, nawet je´┐Żli poziom androgen´┐Żw jest nadal dosy´┐Ż poka´┐Żny. Mo´┐Żna spr´┐Żbowa´┐Ż 300 mg dnia 1; nast´┐Żpnie 100 mg przez kolejne 10 dni, ko´┐Żcz´┐Żc na 50 mg poprzez ostatnie 10 d´┐Żb.

Stosowanie HCG

HCG jest prawdopodobnie jednym z najbardziej b´┐Ż´┐Żdnie pojmowanych i stosowanych ´┐Żrodk´┐Żw w kulturystyce. Na szcz´┐Żcie ta informacja pozwoli w pewnym stopniu skorygowa´┐Ż to dla czytelnikow. HCG oznacza ludzk´┐Ż gonadotropin´┐Ż ´┐Żo´┐Żyskow´┐Ż i nie jest sterydem, lecz naturalnym hormonem bia´┐Żkowym, kt´┐Żry rozwija si´┐Ż w ´┐Żo´┐Żysku ci´┐Żarnej kobiety w czasie ci´┐Ż´┐Ży, aby sprawowa´┐Ż kontrol´┐Ż nad hormonami matki (notabene to pow´┐Żd, dla kt´┐Żrego mo´┐Żna us´┐Żysze´┐Ż o osobach testuj´┐Żcych hormon wzrostu (HGH) przy pomocy testu ci´┐Ż´┐Żowego – je´┐Żli okienko kontrolne wyka´┐Że ci´┐Ż´┐Ż´┐Ż, zostali oni nabrani na ta´┐Ższ´┐Ż HCG – ale odbiegamy delikatnie od tematu).
Jego dzia´┐Żanie w organizmie m´┐Żczyzny podobne jest do funkcjonowania LH, stymuluj´┐Żcego kom´┐Żrki Leydiga w j´┐Żdrach do produkcji testosteronu nawet w czasie nieobecno´┐Żci endogenicznego LH. HCG jest wi´┐Żc u´┐Żywane w czasie d´┐Żu´┐Ższych b´┐Żd´┐Ż ci´┐Ższych cykli sterydowych, aby zachowa´┐Ż wielko´┐Ż´┐Ż j´┐Żder jak i je same w dobrym stanie lub te´┐Ż przywr´┐Żci´┐Ż zmniejszone (skurczone) j´┐Żdra do normalnego rozmiaru w przygotowaniu do pocyklowej terapii Clomidem. Proces ten jest niezb´┐Żdny ze wzgl´┐Żdu na to, ´┐Że zmniejszone j´┐Żdra wytwarzaj´┐Ż zredukowan´┐Ż ilo´┐Ż´┐Ż naturalnego testosteronu, st´┐Żd przed rozpocz´┐Żciem podawania Clomidu sytuacja ta powinna zosta´┐Ż wpierw skorygowana.

Administracja HCG po cyklu jest powszechn´┐Ż praktyk´┐Ż po´┐Żr´┐Żd kulturyst´┐Żw, kt´┐Żrzy wierz´┐Ż, i´┐Ż pomo´┐Że to przywr´┐Żci´┐Ż naturaln´┐Ż produkcj´┐Ż testosteronu, jednak´┐Że teoria ta jest niepotwierdzona, jak r´┐Żwnie´┐Ż daje efekty przeciwne do zamierzonych. Gwa´┐Żtowny wzrost zar´┐Żwno testosteronu i estrogenu (poprzez aromatyzacj´┐Ż) z podawania HCG powoduje dalsza inhibicj´┐Ż HPTA (o´┐Ż podwzg´┐Żrze – przysadka – j´┐Żdra – p´┐Żtla sprz´┐Żenia zwrotnego om´┐Żwionego powy´┐Żej); pogarsza to sytuacj´┐Ż regeneracji. HCG nie odbudowuje naturalnej produkcji testosteronu.
Typowo zaobserwowane dawki rz´┐Żdu 2000 do 5000 I.U. co 4 do 5 dni daj´┐Ż wzrost poziomu estrogen´┐Żw na drodze aromatyzacji naturalnego testosteronu, co jest odpowiedzialne za liczne przypadki pojawienia si´┐Ż ginekomastii.

Z tego wynika, i´┐Ż najlepiej podawa´┐Ż HCG w czasie cyklu po to, aby:
1) unikn´┐Ż´┐Ż atrofii j´┐Żder
2) skorygowa´┐Ż problem istniej´┐Żcej ju´┐Ż atrofii j´┐Żder.

Dawki HCG

Mniejsze dozy i podawane cz´┐Żciej w czasie cyklu dadz´┐Ż og´┐Żlnie lepsze rezultaty przy mniejszej ilo´┐Żci efekt´┐Żw ubocznych. Dawki w granicach 500 I.U. a 1000 I.U. dziennie by´┐Żyby najbardziej odpowiednie w ci´┐Żgu oko´┐Żo dwutygodniowego okresu. Dozy te s´┐Ż wystarczaj´┐Żce, aby unikn´┐Ż´┐Ż / skorygowa´┐Ż atrofi´┐Ż j´┐Żder bez zbyt dramatycznego zwi´┐Żkszenia poziomu estrogen´┐Żw i ryzyka ginekomastii. Schemat ilo´┐Żci pozwala tak´┐Że unikn´┐Ż´┐Ż niebezpiecze´┐Żstwa sta´┐Żego zablokowania receptor´┐Żw LH w j´┐Żdrach.

Obecno´┐Ż´┐Ż i podawanie HCG

Syntetyczna HCG jest cz´┐Żsto znana pod nazwami Pregnyl/Biogonadyl (nazwa rodzajowa) i dost´┐Żpna w od 500 do 5000 I.U. Administracja ´┐Żrodka jest zar´┐Żwno domi´┐Żniowa jak i podsk´┐Żrna. Wyst´┐Żpuje ona w postaci proszku, kt´┐Żry nale´┐Ży wymiesza´┐Ż ze sterylna wod´┐Ż. Proszek jest wra´┐Żliwy na zmiany temperatury, st´┐Żd te´┐Ż nie powinien by´┐Ż wystawiany na bezpo´┐Żrednie nagrzanie. Po wymieszaniu, powinien by´┐Ż trzymany w lod´┐Żwce i zu´┐Żyty w ci´┐Żgu kolejnych kilku tygodni – b´┐Żd´┐Ż co b´┐Żd´┐Ż po wymieszaniu nale´┐Ży przestrzega´┐Ż kwestii sterylno´┐Żci.

Nolvadex / Proviron

Proviron jest czysto androgennym sterydem bez w´┐Ża´┐Żciwo´┐Żci anabolicznych. Lek jest u´┐Żywany zar´┐Żwno jako antyestrogen, kt´┐Żry zapobiega aromatyzacji do estrogen´┐Żw, jak i ze wzgl´┐Żdu na sw´┐Żj utwardzaj´┐Żcy efekt. W przeciwie´┐Żstwie do Nolvadexu (kt´┐Żry jedynie zapobiega ´┐Ż´┐Żczeniu si´┐Ż estrogen´┐Żw z receptorami i blokowaniu ich), Proviron zapobiega tworzeniu si´┐Ż estrogen´┐Żw. Gdy zachowany jest ni´┐Ższy poziom estrogen´┐Żw, sportowcom udaje si´┐Ż unikn´┐Ż´┐Ż lub w znacznej cz´┐Żci zapobiec retencji wody i zmniejszy´┐Ż ryzyko ginekomastii oraz odk´┐Żadania t´┐Żuszczu.

Proviron jest popularny jako antyestrogen u´┐Żywany po cyklu SAA (by zapobiec staniu si´┐Ż estrogenowi dominuj´┐Żcym hormonem i podnie´┐Ż´┐Ż poziom seksualno´┐Żci utraconej z powodu niskiego poziomu androgen´┐Żw). W rzeczywisto´┐Żci lek ten jest u´┐Żywany w medycynie w celu zwi´┐Żkszenia produkcji spermy i wyeliminowania zaburze´┐Ż seksualnych u m´┐Żczyzn. W niekt´┐Żrych wypadkach Proviron jest przepisywany kobietom, aby zahamowa´┐Ż lub ca´┐Żkowicie zatrzyma´┐Ż menstruacj´┐Ż. U m´┐Żczyzn jedynie zast´┐Żpuje poziom androgen´┐Żw, nie leczy problem´┐Żw niskiej produkcji testosteronu. Obni´┐Żenie ilo´┐Żci estrogen´┐Żw skutkuje zwi´┐Żkszon´┐Ż aktywno´┐Żci´┐Ż uk´┐Żadu podwzg´┐Żrze - przysadka - j´┐Żdra. Kiedy´┐Ż Proviron by´┐Ż u´┐Żywany przez sportowc´┐Żw przez ca´┐Ży rok w celu zwi´┐Żkszenia twardo´┐Żci umi´┐Żnienia. Teraz zosta´┐Ż on zast´┐Żpiony przez efedryn´┐Ż i Clenbuterol. Przy okazji, efektem ubocznym za´┐Żywania Provironu s´┐Ż cz´┐Żste i czasami bolesne erekcje (co z tego?). To z tego, i´┐Ż erekcja, kt´┐Żra trwa kilka dni mo´┐Że spowodowa´┐Ż uszkodzenie penisa lub problemy ze wzwodem. Po za tym czasem glupio sie mozna poczuc kiedy staje Ci w najmniej odpowiednim momencie...

Je´┐Żli chodzi o dawki, m´┐Żczy´┐Żni „zazwyczaj” u´┐Żywaj´┐Ż 25 – 200 mg dziennie, cz´┐Żsto ´┐Ż´┐Żcz´┐Żc to z Nolvadexem (*zobacz „Nolvadex”). Kobiety cz´┐Żsto do´┐Żwiadczaj´┐Ż efekt´┐Żw maskulinizacji. Powinienem doda´┐Ż, ´┐Że kobiety notorycznie u´┐Żywaj´┐Ż Provironu wraz z innymi androgenami. Przy dawce 25 – 50 mg dziennie ´┐Ż´┐Żcz´┐Żc go z Nolvadexem osi´┐Żgaj´┐Ż dobre efekty przy kilku skutkach ubocznych. Teslac jest uwa´┐Żany za lepszy antyaromatyzer (kt´┐Żry blokuje produkcje estrogen´┐Żw), jednak jest on znacznie dro´┐Ższy. 50mg Provironu wraz z 250 – 1000 mg Teslacu lub 150mg Provironu wraz z 20mg Nolvadexu dziennie jest w stanie niemal ca´┐Żkowicie zablokowa´┐Ż estrogeny (zar´┐Żwno podczas, jak i po cyklu sterydowym).

Nolvadex jest lekiem cz´┐Żsto okre´┐Żlanym jako antyestrogen. Mo´┐Że to sugerowa´┐Ż, ´┐Że produkowana jest mniejsza ilo´┐Ż´┐Ż estrogen´┐Żw lub taka produkcja w og´┐Żle nie wyst´┐Żpuje, tak jak w przypadku innych podobnych lek´┐Żw jak na przyk´┐Żad Teslac. W rzeczywisto´┐Żci Nolvadex jest antagonist´┐Ż estrogen´┐Żw, co znaczy, ´┐Że zast´┐Żpuje estrogen w receptorach. Zapobiega to przy´┐Ż´┐Żczaniu si´┐Ż aktywnej formy estrogen´┐Żw do receptora i stworzenia aktywnego kompleksu estrogen - receptor. Poniewa´┐Ż wiele SAA aromatyzuje (konwertuje do estrogen´┐Żw) do pewnego stopnia, kontrola feminizuj´┐Żcych efekt´┐Żw ubocznych (m´┐Żczy´┐Żni powinni zwr´┐Żci´┐Ż na to szczeg´┐Żln´┐Ż uwag´┐Ż) jest bardzo wa´┐Żna. M´┐Żczy´┐Żni na og´┐Ż maj´┐Ż bardzo niski poziom estrogen´┐Żw. Podczas cyklu z SAA z powodu aromatyzacji poziom estrogen´┐Żw wzrasta radykalnie. Taki stan mo´┐Że doprowadzi´┐Ż do pojawienia si´┐Ż objaw´┐Żw feminizacji takich jak odk´┐Żadanie t´┐Żuszczu, retencja wody oraz ginekomastia (powi´┐Żkszenie tkanki piersi i bolesne guzki pod sutkami). Regu´┐Ż´┐Ż jest, i´┐Ż wi´┐Żkszy tempo przemiany androgen´┐Żw do estrogen´┐Żw spowoduje wzrost poziomu estrogen´┐Żw, co zainicjuje pojawienie si´┐Ż feminizuj´┐Żcych efekt´┐Żw ubocznych.

Nolvadex nie obni´┐Ża produkcji estrogen´┐Żw, ale zwyczajnie blokuje receptory estrogenowe. Z tego powodu nag´┐Że zaprzestanie stosowania Nolvadexu spowoduje podwy´┐Ższenie poziomu kr´┐Ż´┐Ż´┐Żcego estrogenu do gigantycznego stopnia i spowoduje opr´┐Żnienie receptor´┐Żw i feminizacj´┐Ż cia´┐Ża.

Po zako´┐Żczeniu cyklu sterydowego poziom naturalnego testosteronu w organizmie jest obni´┐Żony. Z powodu aromatyzacji SAA poziom estrogenu jest zdecydowanie wy´┐Ższy ni´┐Ż zwykle, za´┐Ż Nolvadex pomaga blokuj´┐Żc jedynie receptory estrogenowe. Gdyby sportowiec nieumy´┐Żlnie sko´┐Żczy´┐Ż cykl SAA bez zregenerowania osi podwzg´┐Żrze - przysadka - j´┐Żdra, wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż przyrost´┐Żw masy i si´┐Ży znik´┐Żaby, gdy´┐Ż estrogen sta´┐Żby si´┐Ż hormonem dominuj´┐Żcym.

Proviron jest antyestrogenem, kt´┐Żry pomaga zapobiega´┐Ż produkcji estrogen´┐Żw przez podwy´┐Ższenie poziomu androgen´┐Żw. Podczas ostatniego tygodnia cyklu SAA niekt´┐Żrzy kultury´┐Żci zaczynaj´┐Ż bra´┐Ż HCG (*zobacz „HCG”) oraz dodaj´┐Ż do tego 25mg Provironu / 10 – 20 mg Nolvadexu 1 – 2 razy dziennie. Jest to cz´┐Żsto stosowana metoda niemal ca´┐Żkowitego zablokowania aktywno´┐Żci estrogen´┐Żw. Poniewa´┐Ż Nolvadex podwy´┐Ższa produkcj´┐Ż naturalnego testosteronu, podobnie jak czyni HCG, wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż uzyskanych przyrost´┐Żw zostaje zachowana. Nolvadex dzia´┐Ża wprost na podwzg´┐Żrze, wi´┐Żc wzrasta wydzielanie gonadotropin (hormony m´┐Żwi´┐Żce kom´┐Żrkom Leydiga znajduj´┐Żcym si´┐Ż w j´┐Żdrach, by rozpocz´┐Ży produkcje androgen´┐Żw takich jak testosteron). Wielu dodaje Clomid (*zobacz „Clomid”) do ich zestaw´┐Żw po cyklu zaczynaj´┐Żc 6-10 dni po HCG i u´┐Żywaj´┐Żc go przez zwykle zalecany okres dw´┐Żch tygodni. W wi´┐Żkszo´┐Żci przypadk´┐Żw rezultatem jest normalny (lub wy´┐Ższy) poziom seksualno´┐Żci oraz produkcji androgen´┐Żw!

Wysokie dawki Nolvadexu mog´┐Ż zahamowa´┐Ż produkcj´┐Ż naturalnego testosteronu. Dzieje si´┐Ż tak dla tego, i´┐Ż enzym niezb´┐Żdny do jego produkcji jest zablokowany.


Nolvadex jest cz´┐Żsto dodawany do cyklu z wykorzystaniem silnie aromatyzuj´┐Żcych ´┐Żrodk´┐Żw jak na przyk´┐Żad testosteron, Dianabol lub tych, kt´┐Żre stymuluj´┐Ż receptory progesteronowe jak Anadrol – 50. Ci, kt´┐Żrzy s´┐Ż nara´┐Żeni na odk´┐Żadanie t´┐Żuszczu, retencj´┐Ż wody lub ginekomasti´┐Ż, powinni obowi´┐Żzkowo u´┐Żywa´┐Ż Nolvadexu. Wielu blokuje aktywno´┐Ż´┐Ż estrogen´┐Żw u´┐Żywaj´┐Żc jedynie 10mg dziennie, podczas gdy inni potrzebuj´┐Ż znacznie wi´┐Żcej, jak np. 60mg dziennie (20mg podzielone na 3 dawki). Najlepszy rezultat mo´┐Żna osi´┐Żgn´┐Ż´┐Ż zaczynaj´┐Żc od niewielkiej dawki i w miar´┐Ż konieczno´┐Żci zwi´┐Żksza´┐Ż j´┐Ż stopniowo.

Do dzia´┐Żania SAA jest niezb´┐Żdny odpowiedni poziom estrogen´┐Żw, by osi´┐Żgn´┐Ży one swoj´┐Ż maksymaln´┐Ż si´┐Ż´┐Ż dzia´┐Żania i zapewni´┐Ży po´┐Ż´┐Żdane efekty. To dlatego wiele SAA traci swoje anaboliczne w´┐Ża´┐Żciwo´┐Żci, gdy zostanie po´┐Ż´┐Żczone z antyestrogenami. Ci, kt´┐Żrzy u´┐Żywali silnie anabolicznych / s´┐Żabych - umiarkowanych androgennie steryd´┐Żw takich jak nandrolony, Primobolan czy Winstrol i nie po´┐Ż´┐Żczyli ich z wysoko aromatyzuj´┐Żcymi sterydami (jak testosteron), cz´┐Żsto rozwa´┐Żali pomini´┐Żcie u´┐Żywania Nolvadexu podczas cyklu, co jest najlepszym wyj´┐Żciem, je´┐Żli celem jest zbudowanie masy.

Kobiety u´┐Żywaj´┐Ż Nolvadexu, poniewa´┐Ż pomaga w utracie t´┐Żuszczu przez zachowanie ni´┐Ższej ni´┐Ż zwykle aktywno´┐Żci estrogen´┐Żw. Chcia´┐Żbym widzie´┐Ż zawodniczk´┐Ż, kt´┐Żrej uda´┐Żoby si´┐Ż uzyska´┐Ż naprawd´┐Ż wyrze´┐Żbione nogi bez u´┐Żywania go. Kobiety cz´┐Żsto ´┐Ż´┐Żcz´┐Ż 10 – 20 mg Nolvadexu wraz z 50 – 75 mg Provironu dziennie przez kilka ostatnich tygodni przed zawodami. Panie powinny wiedzie´┐Ż, ´┐Że ´┐Żrodki antykoncepcyjne s´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż estrogenami i Nolvadex mo´┐Że zmniejsza´┐Ż ich skuteczno´┐Ż´┐Ż. Skutkami ubocznymi stosowania go przez kobiety s´┐Ż: nieregularne miesi´┐Żczki, s´┐Żabe krwawienie, czasami okres nie pojawia si´┐Ż przez czas stosowania Nolvadexu. Znam kilka pa´┐Ż, kt´┐Żre u´┐Żywa´┐Ży Nolvadexu w´┐Ża´┐Żnie z tego powodu i nie mog´┐Ż powiedzie´┐Ż, ´┐Że si´┐Ż z tym nie zgadzam. W ko´┐Żcu u´┐Żywanie doustnych ´┐Żrodk´┐Żw antykoncepcyjnych powoduje rozregulowanie lub nawet zatrzymanie menstruacji i jest akceptowane w kr´┐Żgach medycznych.

Niekt´┐Żrzy sportowcy do´┐Żwiadczyli paradoksu u´┐Żywaj´┐Żc wysokich dawek Nolvadexu. Zamiast obni´┐Ży´┐Ż aktywno´┐Ż´┐Ż estrogen´┐Żw - podwy´┐Ższy´┐Ż j´┐Ż. Dosz´┐Żo tutaj do nadprodukcji przez kor´┐Ż nadnerczy prohormonu zwanego DHEA. DHEA jest androgenem uwalnianym w ma´┐Żych ilo´┐Żciach. W tym wypadku do g´┐Żosu dosz´┐Ży enzymy. Badania pokazuj´┐Ż, i´┐Ż DHEA konwertuje do androstenedionu i w pewnym stopniu do estrogen´┐Żw u m´┐Żczyzn. Kobiecy system hormonalny cz´┐Żsto doprowadza do przemiany DHEA lub androstenedionu w testosteron. Ten nowo uformowany estrogen wdziera si´┐Ż do receptora blokuj´┐Żc dzia´┐Żanie Nolvadexu. W tym wypadku Proviron, a w szczeg´┐Żlno´┐Żci Teslac b´┐Żd´┐Ż lepszym rozwi´┐Żzaniem.

Ginekomastia spowodowana brakiem reakcji na ten lek zwykle mo´┐Że by´┐Ż usuni´┐Żta wy´┐Ż´┐Żcznie przez interwencj´┐Ż chirurga. Pochodne DHT mog´┐Ż spowodowa´┐Ż produkcj´┐Ż endogennych estrogen´┐Żw u niekt´┐Żrych m´┐Żczyzn. Cytadren jest cz´┐Żsto do´┐Ż´┐Żczany do Nolvadexu.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Wy´┐Żwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi    Forum Kultury´┐Żci Strona G´┐Ż´┐Żwna -> Doping w sporcie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych temat´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w tematach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich post´┐Żw
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


For Support - http://forums.BizHat.com

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!